REKLAMI GEÇ

Evlilik Okulu 20. dönem mezunlarını verdi

Evlilik Okulu 20. dönem mezunlarını verdi

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Ailemi Seviyorum Projesi kapsamında hayata geçirdiği Evlilik Okulu’nda 20. dönem sona erdi. Evlilik hazırlığı yapan veya evli olan çiftlerin katıldığı Evlilik Okulu’nun 20. dönem mezunları sertifikalarını aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Ocak 2015 Cuma, 14:01

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Ailemi Seviyorum Projesi” kapsamında düzenlenen “Evlilik Okulu” 20. dönem mezunlarını verdi. Mezun olan kursiyerler için Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi binasında sertifika töreni düzenlendi. Törene, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Psikolog Gülay Korkut ve kursiyerler katıldı. Psikolog Gülay Korkut, evlilik nedir, evlilikte gerçek beklentiler neler olmalı, iletişim becerileri, iletişim nasıl olmalıdır, yapılmaması gerekenler nelerdir gibi bir çok konu başlığında kursiyerleri bilgilendirdiklerini belirterek, “Özellikle eşlerin birbirlerini doğru tanımalarına konularımızda vurgu yaptık. Çünkü evlilik öncesi eşler birbirlerini ne kadar iyi tanırsa hayal kırıklıkları ve karşı taraftan beklentiler o kadar az olacaktır. Asıl sorunları oluşturanlar da beklentilerdir. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz” dedi.

“ZOR GÜNLER BİRLİKTE ATLATILMALI”
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı ise, bugüne kadar Evlilik Okulu’nun oldukça ilgi gördüğünü belirterek, “Herkes, elbette hayatlarının mutluluk üzerine kurulmasını ister ve hayal eder. Ancak gerçekleri de görmezden gelemeyiz. Tabi ki, hayatta bizleri sınayan zor dönemler olacaktır. Önemli olan bu zor günleri birlikte atlatabilmektir. Ben sizlerin burada öğrendikleriniz ile zorlukların karşısında çok daha güçlü durabileceğinize inanıyorum. Birlik olmak, el ele vermek aile kavramını daha anlamlı kılar. Aile olduğunuzu asıl bu günlerde anlayacaksınız” dedi. Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Temmuz 2024 Cuma 27 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 27 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 41Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 39Sıcak