REKLAMI GEÇ

Evlilik Okulu 21. dönem mezunlarını verdi

Evlilik Okulu 21. dönem mezunlarını verdi

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Ailemi Seviyorum Projesi kapsamında hayata geçirdiği Evlilik Okulu’nda 21. dönem sona erdi. Evlilik Okulu’nun 21. dönem mezunlarına sertifikalarını veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, evlilikte sıkıntılı günlerin de yaşanabileceğini belirterek, evlilik hazırlığı yapan çiftlere öğütler verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Mart 2015 Cuma, 14:51

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan projesi “Ailemi Seviyorum” kapsamında, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun oluşması amacıyla; evlilik hazırlığı yapan ve evli çiftler için düzenlenen “Evlilik Okulu” 21. dönem mezunlarını verdi. Evlilik Okulu’ndan mezun olan kursiyerler için Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi binasında sertifika töreni düzenlendi. Törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ile kursiyerler katıldı. Başkan Zolan, burada yaptığı konuşmada, ailenin toplumun temel taşı olduğunu belirterek, “Nasıl canlılar hücrelerden oluşuyorsa, toplumun da hücreleri ailedir. Eğer aile tam anlamıyla güzel bir şekilde oluşursa toplum da aynı sağlık ve bütünlüğü yansıtır. Onun için aile çok çok önemli. Ailede yetişecek olan çocuklar çok önemli ve değerli” dedi. Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tabi ki evlenen iki kardeşimizin mutlu olması önemli. Evlilikte mutluluğu arıyoruz, hayat arkadaşımızla yola çıkıyoruz. İnşallah her şey gönlünüzce olur. Ama bazen hayallerdeki gibi de olmayabilir. Hayat öyle bir yol ki engellerle karşılaşıyorsunuz, bir çok sıkıntılarla karşılaşıyorsunuz. Hayatla mücadele içinde olacağız.”

Evlilikte sıkıntılı ve üzüntülü günlerin de olabileceğini ifade eden Başkan Zolan, “Güzel günlerde olduğu gibi sıkıntılı günlerde de kim ayaktaysa, birbirinize sımsıkı sahip çıkacaksınız. Gerekirse güçlü olan yükü üzerine alacak. Haklı bile olsa bazen sessiz kalacak. Böyle karşılıklı dayanışma ve sevgiyle hepimizin bir birey olduğunu ve herkesin duygu ve düşüncesi olduğunu bilerek hayatı devam ettirmemiz gerekiyor. Siz buraya gelmekle bu işin önemini biliyorsunuz. Çok değerli eğitimcilerimiz sizlere bilgi aktarmışlardır. Mutlaka olumlu artılarla buradan ayrılacaksınız” dedi. Konuşmanın ardından Başkan Zolan, 21. Dönem Evlilik Okulu’nu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 27 42Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 40Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 39Sıcak
26 Temmuz 2024 Cuma 25 38Sıcak