REKLAMI GEÇ

Evlilik Okulu’nda 21. Dönem

Evlilik Okulu’nda 21. Dönem

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından “Ailemi Seviyorum Projesi” kapsamında düzenlenen, Evlilik Okulu’nda 21. dönem başladı. Bugüne kadar yüzlerce mezun veren Evlilik Okulu, 42 kişi ile yeni döneme merhaba dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Şubat 2015 Cumartesi, 16:56

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından “Ailemi Seviyorum Projesi” kapsamında yaklaşık 2 yıldır uygulanan Evlilik Okulu’nda yeni dönem eğitimler başladı. Evlilik hazırlığı yapanlar, yeni evli çiftler, evli ve bekarlar kursa yoğun ilgi gösterirken, 21. dönem Evlilik Okulu 42 kişiyle eğitime başladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi binasında düzenlenen Evlilik Okulu’nun açılış dersine, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve Psikolog Gülay Korkut ile kursiyerler katıldı. Genel Sekreter Yardımcısı Gökoğlan, Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan ve Türkiye’ye örnek olan Ailemi Seviyorum Projesi kapsamında düzenlenen Evlilik Okulu’nda 21. dönemi başlattıklarını söyledi. Bu dönemki Evlilik Okulu’na 42 kişinin başvurduğunu kaydeden Gökoğlan, şöyle konuştu: “Bugüne kadar evlik öncesi, nişanlılık dönemi ve uzun yıllar evli olan çiftler burada eğitim aldı. Göreceksiniz 16 ders saati sonunda, ‘iyi ki buraya gelmişim’ diyeceksiniz. İnşallah güzel bilgilerle donanıp hayatınızı mutlu bir şekilde geçirmenizi temenni ediyorum.”

MEZUNLARA YÜZDE 50 İNDİRİM
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı ise, Evlilik Okulu’ndan yüzlerce kişinin mezun olduğunu ifade ederek, burada eğitim gören çiftlerin evliliğe bakış açılarının değiştiğini söyledi. Otaklı, “İnşallah hepiniz mutlu ve huzurlu bir evlilik geçirirsiniz. Mutlaka sorunlarınız olacak. Bu sorunları aşmada umarım eğitimlerimiz faydalı olur” dedi. Toplam 16 saat sürecek eğitim sürecinde; evliliğin ilk dönemleri, aile ekonomisini oluşturma, stresle baş etme yöntemleri, sağlıklı bir aile kurmak için öneriler, evlilik ve hukuki haklar, evlilikte cinsel sorunlar, doğru iletişim gibi konularda eğitim verilecek. Kursu başarıyla tamamlayan çiftler ise nikah salonlarından yüzde 50 indirim almaya hak kazanacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Temmuz 2024 Cumartesi 27 41Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 25 42Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 41Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 25 39Sıcak