REKLAMI GEÇ

GEKA 114’üncü toplantısını Kuşadası’nda yaptı

GEKA 114’üncü toplantısını Kuşadası’nda yaptı

Güney Ege Kalkınma Ajansı 114. Yönetim Kurulu Toplantısı’nı Denizli Valisi Hasan Karahan başkanlığında Kuşadası’nda gerçekleştirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Ocak 2019 Salı, 16:53

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın 114’üncü Yönetim Kurulu Toplantısı, Ajansın geçmiş dönem faaliyetlerini gözden geçirmek ve gelecekde dönem bölge kalkınmasına ivme kazandıracak çalışmalarını değerlendirmek üzere Kuşadası’nda toplandı. GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali Hasan Karahan’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Muğla Valisi Esengül Civelek, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan ile Ajans Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Denizli Valisi Hasan Karahan ajansın bağlı bulunduğu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2019 yılı ajans çalışma programının onaylandığını söyledi. Karahan, “Bakanlık tarafından onaylanan programa göre ajansın 2019 yılında alternatif turizmin geliştirilmesi, üretici örgütlerinin güçlendirilmesi, makine imalatı sektörünün rekabet gücünün artırılması ve bölgedeki öncü gıda ürünlerinin küresel rekabet gücünün artırılması sonuç odaklı programlarına yönelik faaliyetler yürütülecek” dedi.

Konuşmasında ajansın 2018 yılında yürüttüğü destek programlarına da değinen Vali Hasan Karahan, “Ajansın bölgedeki kurumların kurumsal kapasitelerini geliştirmeye yönelik yürüttüğü 2018 yılı Teknik Destek ve Fizibilite Desteği programlarını kapatmış bulunuyoruz. Toplam bütçesi 1 milyon TL olan ve 2018 yılı boyunca 5 ayrı dönem halinde yürütülen Teknik Destek Programı kapsamında 73 proje destek almaya hak kazanmıştır. Bunların arasından uygulamaları tamamlanan 31 adet proje ile bölgemizden 1.282 kişi proje yazma, dış ticaret, kurumsallaşma ve teknik konularda eğitim ve danışmanlık almıştır. Ajansımızın bir diğer destek türü olan ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak projelerin fizibilite çalışmalarının desteklenmesi amacıyla yürüttüğümüz Fizibilite Desteğinde ise toplam 18 proje başvurusu olmuştur. Bu projeler arasından bugüne kadar 3’ü ile sözleşme imzalanmıştır. Son dönemde başvurusu yapılan 11 projenin içinden başarılı bulunanları da bu toplantımızda değerlendirerek onaylayacağız ve önümüzdeki günlerde kamuoyuna ilan edeceğiz” diye kunuştu.

GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Valimiz Hasan Karahan konuşmasının son bölümünde, Ajansın önümüzdeki günlerde 2019 yılı Proje Teklif Çağrısını kamuoyuna ilan edeceğini ve proje başvurularının GEKA tarafından alınmaya başlanacağının ifade etti. Bu nedenle Bölgedeki kurum ve kuruluşların Ajansı yakından takip etmeleri gerektiğinin altını çizen Karahan, Yönetim Kurulu üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederken toplantıda alınacak kararların bölge ve ülke için hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine son verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma 24 36Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 22 36Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 22 38Sıcak
29 Temmuz 2024 Pazartesi 25 39Sıcak