REKLAMI GEÇ

GEKA Denizli’de toplandı

GEKA Denizli’de toplandı

Güney Ege Kalkınma Ajansı yönetim kurulu toplantısını Denizli’de gerçekleştirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Eylül 2014 Perşembe, 17:47

Toplantı GEKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Aydın Valisi Erol Ayyıldız’ın başkanlığında; Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Muğla Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Bülent Karakuş ve Genel Sekreter Süleyman Alata’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda “Güney Ege Bölgesi Yenilik ve Girişimcilik Stratejisi” çalışması hakkında GEKA ve TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) arasında imzalanması planlanan protokol ele alındı. TTGV Proje Yöneticisi’nin konuyla ilgili yaptığı sunumda gerçekleştirilmesi planlanan strateji çalışmasıyla ilgili Yönetim Kurulu üyeleri detaylı olarak bilgilendirildi. Bölge’de Ar-Ge ve yeniliğe ilişkin mevcut durumun, işletmelerin kapasitelerinin ve sektörel yenilik yetkinlikleri ile bu alanda ihtiyaçların tespit edilmesi amacıyla hazırlanacak strateji çalışmasının gerçekleştirilmesi yönünde karar alındı.
2015 yılında Ajans tarafından yürütülmesi planlanan mali destek programları da toplantıda değerlendirildi. Bunun yanında 2015 yılında GEKA koordinasyonunda katılım sağlanacak yurt dışı fuarlar da görüşüldü. Moskova’da ve Berlin’de turizm, yine Moskova’da gıda fuarlarına Ajans koordinasyonunda katılım sağlanmasına karar verildi. Ayrıca Bölgedeki öncü sektörlere yönelik, uluslararası boyutta gerçekleştirilen fuarlara izleme ziyaretleri gerçekleştirilmesi yönünde de görüş bildirildi.

Toplantıda daha sonra kamu kurum ve kuruluşları ile kâr amacı gütmeyen kuruluşların Güney Ege Bölgesi’nde kritik öneme sahip araştırma, planlama, fizibilite gibi çalışmalarının desteklendiği “Doğrudan Faaliyet Desteği Programı”na başvuru yapan ve Ajans tarafından başarılı bulunan projeler görüşüldü. Bu kapsamda Denizli Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin “Denizli Deri İhtisas OSB’de Enerji Verimliliği”, Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın “Milas’ta Yenilenebilir Enerji Kaynakları Fizibilitesi”, Aydın Ticaret Odası Öğrenci Okutma ve Eğitim Vakfı’nın “Genç Nesiller Tarihiyle Buluşuyor” ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Türkiye Grameenn Mikrokredi Programı Aydın Şubesi’nin Güney Ege Bölgesi’nde kadınların İş kurma potansiyelinin artırılmasına yönelik “Bir İş kurmak Bir Hayata Dokunmak” projeleri başarılı olarak ilan edildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Haziran 2024 Pazartesi 23 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak