REKLAMI GEÇ

GEKA yönetimi, Muğla’da toplandı

GEKA yönetimi, Muğla’da toplandı

Temmuz’da kurulan Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın yönetim kurulu, Ekim ayı olağan toplantısını, Muğla’da yaptı.

/ DENİZLİHABER / 28 Ekim 2009 Çarşamba, 17:32

Her ay, GEKA hizmet alanında bulunan illerden birinde toplanan, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Yönetim Kurulu, Ekim ayı toplantısını, Muğla’da yaptı. Bu sene Temmuz ayında kurulan GEKA’nın, Muğla, Aydın ve Denizli’nin valileriyle, yerel yönetimleri ve meslek odalarının temsilcilerinden oluşan yönetim kurulu, GEKA’nın amblemini belirledi.

GEKA’nın Muğla toplantısı, GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Denizli Valisi Yavuz Erkmen’in başkanlığında, Başkan Yardımcıları Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak ve Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş ile her üç ilin belediye başkanları, İl Genel Meclisi başkanları ve ticaret ve sanayi odaları başkanlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Muğla Valiliği 75. Yıl Salonu’nda yapılan GEKA Yönetim Kurulu Toplantısı’nın açılışında konuşan Denizli Valisi ve GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Erkmen, “Muğla, Aydın ve Denizli illerinin valilerinin, yerel yönetimlerinin ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesiyle, müşterek bir güç oluşturulması, her üç ilin sorunlarına birlikte çözüm üretilmesi ve bölgenin geliştirilmesi ve daha ileri bir noktaya taşınması amacıyla, Temmuz-2009 ayında Güney Ege Kalkınma Ajansı kurulmuştur. GEKA’nın kuruluş amaçları içinde, üç ilin gücünün birleştirilmesi ve bölgeyi bir bütün olarak ele alarak, müşterek sorunlara müşterek çözümlerin üretilmesi bulunmaktadır. Başlangıçta ülke genelinde 8 yerde kurulan kalkınma ajansları bu gün 26’ya ulaşmış bulunmaktadır. GEKA’nın müstakil bir bütçeye sahip olması gerekiyor. Her üç il için çözülmesi gereken önemli sorunlarında, Kalkınma Ajansı devreye girecek. Yönetim kurulu toplantıları her ay ayrı bir ilde yapılıyor. Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısı da Muğla’da yapılıyor” dedi.

GEKA toplantısının Muğla kanadında, Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak ile Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Köylü ve Muğla Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Bülent Karakuş yer aldı.

GEKA’nın Muğla toplantısı gündeminde bulunan, GEKA’nın ambleminin belirlenmesi ve gündemdeki diğer konuların görüşülmesi için toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
29 Mayıs 2024 Çarşamba 15 29Çok Bulutlu
30 Mayıs 2024 Perşembe 15 28Çok Bulutlu
31 Mayıs 2024 Cuma 15 30Az Bulutlu
1 Haziran 2024 Cumartesi 18 33Az Bulutlu
2 Haziran 2024 Pazar 21 36Az Bulutlu