REKLAMI GEÇ

Genç Denizli Projesi, Anafartalar Lisesi’nde

Genç Denizli Projesi, Anafartalar Lisesi’nde

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Genç Denizli Projesi kapsamında, Anafartalar Lisesi’ndeki öğrencilerle bir araya gelerek, onlarla Denizli ve ülke geleceği konusunda sohbet edip soruları cevaplandırdı.

/ DENİZLİHABER / 24 Aralık 2009 Perşembe, 18:11

Denizli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün organize ettiği Genç Denizli Projesi’nin bu bölümünde, Anafartalar Lisesi’ne gidildi. Yüzlerce öğrenci toplantıya yoğun ilgi gösterdi. Başkan Yardımcılarından Osman Zolan ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Nuray Karayel de toplantıya katıldı.

Anafartalar Lisesi öğrencisi genç Denizlililer, alt yapı, ulaşım, okul sorunları, spor gibi çeşitli alanlarda başkan Zeybekci’yi soru yağmuruna tuttu. Zeybekci de en ince ayrıntısına kadar tüm soruları cevaplandırarak gençlerin meraklarını giderdi.

Başkan Zeybekci, Denizli’nin ve Türkiye’nin geleceğine sahip çıkmanın, gençlerle birlikte başarılacağına dikkat çekerek, şöyle dedi: “Sizler, geleceğe sahip çıkmazsanız bu şehrin ve ülkemizin sorunları çözülmeyecektir. 2004’te göreve gelince bazı kampanyalar başlattık. Bu kampanyalarda başarılı olamadık. Ama ne zaman ki bu kampanyaya çocukları ve siz gençleri dahil ettik başarı da kendiliğinden geldi. Çöpleri ayrıştırma projesi ve 2 yıl önce yine evlerde su tasarrufu kampanyası, sizlerle başarıya ulaştı. Anladık ki geleceğin sahibi siz gençlerle ve ilköğretim okulu öğrencileriyle bir şeyler yapınca sonuç çok daha başarılı oluyor. Onun için ülkemizin geleceği sizlersiniz. Sizlerle ülkemizin, Denizlimizin geleceğini konuşmak gerekir. Bu nedenle Genç Denizli Projesi’ni başlattık.”

Lisedeki birçok öğrencinin üniversite sınavlarına hazırlandığını kaydeden Başkan Zeybekci, “Üniversite sınavlarına hazırlanan gençlerin emekleri boşa çıkmasın. 29 sene önce ben de üniversite sınavlarına girdim. Sınav 2 kademeliydi. Biz orada gördük ki çok iyi okullarda ve öğretmenlerden eğitim almak çok önemli ama asıl önemli olan sizsiniz. Siz kendiniz çaba sarf edince bir şeyler oluyor” dedi.

Gençlerin en çok merak ettiği bir diğer konu ise alt yapı çalışmalarının biran önce bitmesiydi. Genç Denizlili öğrenciler neden alt yapı projesine ihtiyaç duyulduğunu sordu. Başkan Zeybekci ise şunları söyledi: “Alt yapı yıllarca ertelenen bir çalışmadır. ‘Alt yapı eksikliğinin faturasını bir sonraki nesle ödettirmeyeceğiz’ dedik. Bizim neslimiz ödeyecek, sizler ödemeyeceksiniz. Masum bir yağmur yağdığında bile evleri su basıyordu hepimiz biliyoruz. 60 yıllık borulardan su içiyorduk. Sizin suçunuz mudur 60 yıllık borularla su içmek? Biz bunu düşünerek alt yapıyı ertelemek yerine ne pahasına olursa olsun başlayıp bitirmek istedik. Şimdi 6 ay gibi bir çalışma dönemi kaldı. Bitince damacanadan su içer gibi musluktan su içeceksiniz. Çocuklarınız hatta torunlarınız bile alt yapıda sorunla karşılaşmayacak.”

Başkan Zeybekci daha sonra Genç Denizlililer’e Denizlispor forması dağıttı. Gençlere ayrıca 2. yarının ilk maçı olan Denizlispor-Galatasaray maçı için ücretsiz bilet de dağıtılacak. Genç Denizli Projesi’nde, gençler ücretsiz Denizlispor’un maçlarına gidip takımını destekleyebiliyor. Denizli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün yürüttüğü projeye, Denizlispor ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü de destek veriyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
31 Mayıs 2024 Cuma 14 29Çok Bulutlu
1 Haziran 2024 Cumartesi 17 32Az Bulutlu
2 Haziran 2024 Pazar 21 34Sıcak
3 Haziran 2024 Pazartesi 22 36Sıcak
4 Haziran 2024 Salı 22 37Sıcak