REKLAMI GEÇ

GENÇ DENİZLİLİLER NEVZAT ERTEN LİSESİ’NDE

GENÇ DENİZLİLİLER NEVZAT ERTEN LİSESİ’NDE

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Genç Denizli Projesi kapsamında binlerce lise öğrencisiyle bir araya gelerek onlarla, Denizli ve ülke geleceği konusunda sohbet edip, soruları cevaplandırıyor.

/ DENİZLİHABER / 12 Ocak 2010 Salı, 17:53

Denizli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün organize ettiği Genç Denizli Projesi’nin bu bölümünde gelen yoğun talep üzerine Nevzat Erten Lisesi’ne gidildi. Yüzlerce öğrenci toplantıya yoğun ilgi gösterdi. Başkan yardımcısı Osman Zolan, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Nuray Karayel de toplantıya katıldı.
Nevzat Erten Lisesi öğrencisi Genç Denizlililer, alt yapı, ulaşım, okul sorunları, spor gibi çeşitli alanlarda başkan Zeybekci’yi soru yağmuruna tuttu.Zeybekci de tüm sorulara içtenlikle yanıt vererek merakları giderdi.

Başkan Zeybekci, gençlerin içinde yer almadığı hiçbir projenin başarıya ulaşamayacağına dikkat çekti. Türkiye’nin geleceğine gençlerle birlikte sahip çıkılacağını kaydeden başkan Zeybekci, şunları ifade etti: ‘Geleceğimizin teminatı siz gençler, her alanda umutlarımız sizdedir. Özellikle bunu bilmenizi istiyorum. Sizler, geleceğe sahip çıkmazsanız bu şehrin ve ülkemizin sorunları çözülmeyecektir. 2004’de göreve gelince bazı kampanyalar başlattık. Bu kampanyalarda en fazla ilgiyi de çocuklar ve gençlerden gördük. Çünkü onlar daha duyarlı ve bilinçli hareket ediyor. Sonucunda ise Türkiye’ye her alanda örnek olan bir Denizli hedefine ulaştık. Anladık ki geleceğin sahibi siz gençlerle ve ilköğretim okulu öğrencilerimizle bir şeyler yapınca sonuç çok daha başarılı oluyor. Onun için ülkemizin geleceği sizlersiniz. Sizlerle ülkemizin, Denizlimizin geleceğini konuşmak gerekir. Bu nedenle Genç Denizli Projesi’ne büyük önem veriyoruz.’

Başkan Zeybekci, ünlü Türk şairi Nazım Hikmet Ran’dan da alıntılar yaparak, gençlerden gelen soruları cevaplandırdı. Alt yapının herkesin ilgi alanı olduğunu gören başkan Zeybekci, ‘ Alt yapı yıllarca ertelenen bir çalışmadır. Alt yapı eksikliğinin faturasını bir sonraki nesile ödettirmeyeceğiz dedik. Bizim neslimiz ödeyecek sizler ödemeyeceksiniz. Masum bir yağmur yağdığında bile evleri su basıyordu hepimiz biliyoruz. 60 yıllık borulardan su içiyorduk. Sizin suçunuz mudur 60 yıllık borularla su içmek. Biz bunu düşünerek alt yapıyı ertelemek yerine ne pahasına olursa olsun başlayıp bitirmek istedik. Sen yanmazsan ben yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. Bu bilinçle bizden öncekiler gibi alt yapıyı yenilemeseydik, erteleseydik nasıl sorun çözülecekti. Şimdi 6 ay gibi bir çalışma dönemi kaldı. Bitince damacanadan su içer gibi musluktan su içeceksiniz. Çocuklarınız hatta torunlarınız bile alt yapı da sorunla karşılaşmayacak’ Başkan Zeybekci daha sonra genç Denizlililer’e Denizlispor forması dağıttı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Mayıs 2024 Çarşamba 20 35Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
23 Mayıs 2024 Perşembe 18 32Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
24 Mayıs 2024 Cuma 13 27Çok Bulutlu
25 Mayıs 2024 Cumartesi 13 29Parçalı Bulutlu
26 Mayıs 2024 Pazar 17 32Parçalı Bulutlu