REKLAMI GEÇ

Genç Yetenekler Festivali kapılarını açıyor

Genç Yetenekler Festivali kapılarını açıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ilkini düzenlediği Genç Yetenekler Festivali 22 Aralık Cuma saat 11.00’de kapılarını açıyor. Üç gün boyunca Denizli’de bilim, sanat ve teknolojinin konuşulacağı, gençlerin bu alandaki projelerini sergileyeceği festivalin açılış konuğu Erbakan Malkoç olacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Aralık 2023 Perşembe, 14:03

Denizli’de kendi imkanlarıyla çalışmalar yaparak ülkemize katkı sunmaya gayret eden gençleri desteklemek, gerçekleştirdikleri projeleri sergilemek ve tanıtmalarına imkan sağlamak amacıyla Denizli Büyükşehir Belediyesince ilki düzenlenen ve 3 gün boyunca bilim, sanat ve teknolojinin konuşulacağı Genç Yetenekler Festivali başlıyor. Festival, 22 Aralık 2023 Cuma günü saat 11:00‘de Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını açacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Yetenekler Festivali’nde öğrenci ve gençlerin oluşturduğu 95 takım, bilim, sanat ve teknoloji alanındaki projelerini sergileyecek. Teknofest ödüllü takımların da yer alacağı festivalde; ünlü isimlerle söyleşiler, paneller, konserler, tiyatro gösterileri ve çalışma atölyeleri (workshop) düzenlenecek. Festivalin açılış konuğu otomobil sektöründe çığır açan yenilikleriyle dünyanın “Çılgın Türk” lakabı taktığı ünlü isim Erbakan Malkoç olacak.

Başkan Zolan’dan davet

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, festivale tüm hemşehrilerini beklediğini ifade ederek, “Söyleşilerden, panele, konserlerden tiyatro gösterimlerine birçok program ve etkinliklerin yer alacağı festivalimize başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı bekliyorum” dedi. TÜBİTAK ve Tekonokent’in yanında gençlere ufuk olacak yerel ve ulusal arenalarda kendini kanıtlamış birçok ünlü ismin yer alacağı festivalin dolu dolu geçeceğini kaydeden Başkan Zolan, “Şerhimizde 3 gün bilim, sanat ve teknoloji konuşulacak” dedi

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
23 Temmuz 2024 Salı 28 42Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 25 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma 24 37Sıcak
27 Temmuz 2024 Cumartesi 21 35Sıcak