REKLAMI GEÇ

Gençler, Denizli için buluştu

Gençler, Denizli için buluştu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile Denizli Gençlik Merkezi üyeleri bir araya geldi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, gençlere ülke ve dünya gündemini mutlaka takip etmeleri gerektiğini belirterek, gençlerin geleceklerine sahip çıkmasını istedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Mart 2016 Perşembe, 11:14

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Denizli Gençlik Merkezi üyeleri kahvaltıda buluştu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen kahvaltı programı Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nda gerçekleşti.

Programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Denizli Gençlik Merkezi Müdürü Hasan Sarı, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz ve Gençlik Meclisi üyeleri katıldı. Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Denizli’de aktif olarak çalıştığını ve başarılı projeleri hayata geçirdiğini kaydeden Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, etkinlikle Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerimiz ile Denizli Gençlik Merkezi üyelerini tanıştırmak istediklerini kaydetti.

“GELECEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN”
Denizli Gençlik Merkezi ve Gençlik Merkezi’nin ortak projeler üretebileceğine dikkati çeken Değirmenci, gençlere ülke ve dünya gündemini mutlaka takip etmeleri gerektiğini vurgulayarak, gençlerin geleceklerine sahip çıkması temennisinde bulundu. Gençlerin özellikle son zamanlarda dünyada yaşanan olayları iyi görüp, değerlendirmesi gerektiğini kaydeden Değirmenci, “Sizin gibi geleceğe sahip çıkan gençlere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Çalışan, okuyan, üreten, araştıran, ülkemizin dertleriyle dertlenen gençlerimiz ile geleceğe daha güvenle bakacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizin 2023 vizyonunu yine siz gençlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Bugün her platformda dünyanın dikkate aldığı ülkemiz 2023 yılında dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi olacak. Hedefimiz bu” dedi.

“GENÇLİĞE BAKIŞIMIZ FARKLI”
2009 yerel seçimlerinde Gençlik Meclisi’nden bir kişinin Belediye Meclisi’nde yer aldığını hatırlatan Değirmenci, “Bizim gençliğe bakışımız klasik kamunun bakışı gibi değil. Gençliğin şu anda içinde bulunduğu ortamda, gerek şehrimizde gerekse ülkemizde söz sahibi olmaları yönünde. Bu çerçevede seçilme yaşı 25’e düşürüldü ve gençlik kotaları konuldu. Amacımız, bizden sonra gelecek nesillere daha iyi bir ülke ve şehir bırakmaktır. Denizli’nin yüzde 22’si genç nesil. O nedenle bizim yapacak çok projemiz var.

GENÇLER İÇİN YATIRIMLAR SÜRÜYOR
Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak üniversite yakınlarında Gençlik Merkezi inşa edeceklerini kaydeden Değirmenci, “Üniversite öğrencilerimizin sosyal ihtiyaçlarını gidebileceği bir Gençlik Merkezi yapacağız. Gençlerimiz için burada toplantı salonu ve kafeler olacak. Kütüphane, atölye, resim, müzik, tiyatro, hat sanatı ve fotoğrafçılık gibi hobilerini gerçekleştirecek. En üst katında ise gençlerimizin spor yapacağı fitness salonu olacak. Gençlerimiz çok fonksiyonlu sosyal bir alana sahip olacak. Gençlerimiz bu ülkenin geleceği ve biz de geleceğimize sahip çıkıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 25 39Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 22 39Sıcak