REKLAMI GEÇ

Gençler fikirleriyle yarıştı

Gençler fikirleriyle yarıştı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin düzenlediği 11. Denizli Liselerarası Münazara Turnuvası tamamlandı. 33 takımın fikirleriyle yarıştığı münazaranın finalini izleyen Başkan Zolan, dereceye giren takımlara ödüllerini verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Mart 2024 Pazartesi, 18:29

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin bu yıl 11’ncisini düzenlediği Denizli Liselerarası Geleneksel Münazara Turnuvası tamamlandı. 2 – 4 Mart tarihleri arasında düzenlenen turnuvanın finali Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. 33 takımın katıldığı turnuvanın final programına, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Hükümet kazanma ihtimalinin çok az olduğu bir savaşta, savaşmak yerine pes etmeyi tercih ederdi” konulu final münazarasında Aydem Fen Lisesi, Erbakır Fen Lisesi, Dostek Koleji ve Çivril Şevkiye Özel Fen Lisesi yarıştı. Jürinin değerlendirmesinde Aydem Fen Lisesi birinci olurken, Dostek Koleji ikinci, Erbakır Fen Lisesi üçüncü ve Çivril Şevkiye Özel Fen Lisesi de dördüncü oldu. En iyi konuşmacı ise Organize İşler Takımı’ndan Mustafa Görkem Akbay oldu.

Ödüller Başkan Zolan’dan

Başkan Zolan ödül töreninde yaptığı konuşmada, turnuvada yarışmış olmanın bile kazanmak anlamına geldiğini belirterek emek veren herkese teşekkür etti. Çok keyifli bir münazara izlediğini işaret eden Başkan Zolan, “Gençlerimizi bu şekilde kendilerini ifade ediyor olarak görmek bizleri mutlu ediyor. İnşallah sizler bizlerden daha başarılı olacaksınız.

Başarılarınızla ülkemizi ve kendinizi daha da mutlu edeceksiniz. Sizleri tebrik ediyor, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Osman Zolan daha sonra dereceye giren takımlara ödüllerini verdi. Törende gençleri kırmayan Başkan Osman Zolan, ödül miktarlarını artırarak büyük alkış topladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Nisan 2024 Çarşamba 13 29Çok Bulutlu
18 Nisan 2024 Perşembe 12 29Çok Bulutlu
19 Nisan 2024 Cuma 11 27Parçalı Bulutlu
20 Nisan 2024 Cumartesi 11 22Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
21 Nisan 2024 Pazar 8 26Parçalı Bulutlu