REKLAMI GEÇ

Gençler sordu, Zeybekci yanıtladı

Gençler sordu, Zeybekci yanıtladı

Denizli Belediye Başkanı Zeybekci, Genç Denizli Projesi kapsamında, liseli gençlerle bir araya gelerek gençlerin sorularını cevaplandırdı.

/ DENİZLİHABER / 12 Aralık 2009 Cumartesi, 16:55

Denizli Belediyesi’nin, gençlerde Denizlili olma bilincini arttırmak amacıyla başlattığı ‘Genç Denizli’ Projesi, çığ gibi büyüyor. Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, proje kapsamında binlerce lise öğrencisiyle bir araya gelerek onların merak ettiği tüm konulara açıklık getiriyor. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün organize ettiği Genç Denizli Projesi’nin 2. durağı, Cumhuriyet Lisesi ve Şehit Öğretmen Yusuf Batur Endüstri Meslek Lisesi oldu. Başkan Zeybekci ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, burada gençlere hitap etti. Genç Denizlililer de, alt yapıdan, ulaşıma, okuldaki problemlerinden spor alanındaki konulara kadar akıllarındaki merak ettikleri ne varsa Başkan Zeybekci’ye sordu. Zeybekci de en ince ayrıntısına kadar cevaplandırarak gençlerin meraklarını giderdi.

Başkan Zeybekci, Türkiye’nin gelişmiş ülkelerle rekabet edebilmesi için düşünen, üreten, her türlü bilgi ve teknolojiyle donatılmış genç nesillere ihtiyaç duyduğuna dikkat çekti.

NEDEN KENT MÜZESİ?
Yusuf Batur Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi gençler, okullarının yerine kent müzesi yapılacağını, böyle bir şeye neden ihtiyaç duyulduğunu sordu. Başkan Zeybekci, soruyu şu şekilde cevaplandırdı: “Denizli, çevresindeki 5 antik kentle tarihi zenginliklerin tam ortasında bulunmaktadır. Pamukkale ise başlı başına bir dünya harikasıdır. Dünyanın hangi şehrine giderseniz gidin, kent müzeleri vardır ve hep şehir merkezindedir. Bunda amaç gelen yerli ve yabancı turistlerin şehri gezmeleri ve merkezin ekonomisine canlılık kazandırmalarıdır. Ülkemize yılda 25 milyon turist gelmektedir. Bunlardan 1,5 milyonu da ilimizi ziyaret etmekte, özellikle Pamukkale’yi gezmektedir. Oysa sadece Çek’lerin sadece Prag şehrine yılda 30 milyon turist geliyor. Prag, tarihi zenginlikler bakımında Denizli’nin 10’da biri bile değildir. Kentin tam ortasındaki müzeye ise günde on binlerce turist gezer. Neden biz de böyle bir şey olmasın. Neden Pamukkale’yi gezen turistler kent merkezine gelip de müzemizi gezmesin. Bu nedenle okulun da bulunduğu alan müze için son derece uygun. Denizli Belediyesi’nin müze için katkısı ise çevresindeki imar değişikliğidir.”

ALT YAPI NE ZAMAN BİTECEK?
Gençlerin en çok merak ettiği konu ise kentin dört bir tarafında sürdürülen dev alt yapı çalışmalarının ne zaman biteceğiydi. Başkan Zeybekci, “Alt yapıda durum, bir dönem daha ertelenecek kadar önemsiz değil. Bu nedenle sizlerin sabrı ve desteğiyle cesaret ederek sorunu çözmek için 1 yıl önce işe başladık. Yaklaşık 6 ay sonra tamamlandığında ise alt yapıda bir daha sorun yaşanmayacak. Sizin, çocuklarınızın, hatta onların torunları bile alt yapı gibi bir sorunu görmeyecekler. Alt yapı bitince ise yolların düzenlenmesi işini yapacağız” dedi.
Gençler, başkanı adeta soru yağmuruna tuttu. Başkan Zeybekci de, açılımdan, Domuz Gribi’ne kadar tüm soruları ayrıntılarıyla cevaplandırdı.

GENÇ DENİZLİ PROJESİ
Genç Denizli Projesi, gençlere sporu sevdirmek, onlara Denizlili olma bilincini aşılamak ve kent için merak edilen konularda en yetkili ağızdan cevapları öğrenmek amacıyla ortaya çıktı. Bu kapsamda, her hafta en az 2 okula gidiliyor. Başkan Zeybekci burada tüm öğrencileri kentteki çalışmalar konusunda aydınlatarak gelen soruları cevaplandırıyor. Projenin bir diğer amacı ise gençlerin Denizlispor’a desteğini artırmaktır. Bu kapsamda okuldaki öğrencilere o hafta sonu takımın maçı için ücretsiz bilet ve arkasında “Ben Genç Bir Denizliliyim” yazan orjinal Denizlispor forması hediye ediliyor.

HAYDİ GENÇLER MAÇA
Genç Denizli Projesi’nde, gençler ücretsiz Denizlispor’un maçlarına gidip takımını destekleyebiliyor. Denizli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün yürüttüğü projeye, Denizlispor ve Milli Eğitim Müdürlüğü de destek veriyor. Bu haftaki programda ziyaret edilen Şehit Öğretmen Yusuf Batur Endüstri Meslek Lisesi ve Cumhuriyet Lisesi öğrencileri, hafta sonu oynanacak Denizlispor-Trabzonspor maçını dağıtılan formalarıyla ücretsiz izleyecek. Toplantı sonrasında gençlere forma ve bilet hediye edildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
24 Mayıs 2024 Cuma 13 27Parçalı Bulutlu
25 Mayıs 2024 Cumartesi 14 28Parçalı Bulutlu
26 Mayıs 2024 Pazar 15 31Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
27 Mayıs 2024 Pazartesi 14 25Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı 14 27Gökgürültülü Sağanak Yağışlı