REKLAMI GEÇ

Gençlik meclisi ülke birincisi oldu

Gençlik meclisi ülke birincisi oldu

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Türkiye’nin En İyi Gençlik Meclisi seçildi

/ DENİZLİHABER / 9 Ekim 2009 Cuma, 16:19

Denizli Belediyesi başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye’nin “En Çevreci Belediyesi” unvanını elde eden Denizli, bu kez de Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin elde ettiği başarıyla gururlandı.

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Türkiye’nin En İyi Gençlik Meclisi seçildi. 30 Eylül– 4 Ekim tarihleri arasında Kuşadası-Aydın’da yapılan Ulusal Gençlik Parlamentosu’nun 5.Genel Kurulu’na 81 ilden katılan delegelerin oyları ile birinci seçilen Gençlik Meclisi’nin yürüttüğü çalışmalar büyük beğeni topladı.

Denizli Kent Konseyi Gençlik Meclisi bu sene gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarıyla, demokratik bir seçim sonucunda Devlet Bakanı Danışmanı Mustafa Dırık, Türkiye İstatistik Kurumundan İrfan Çöllüoğlu, Yerel Gündem 21 Programı Türkiye Koordinatörü Sadun Emrealp ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Demokratik Yönetişim Program Müdürü Leyla Şen’den oluşan jüri ve Ulusal gençlik Parlamentosu delegelerinin oyları ile “Türkiye’nin En İyi Gençlik Meclisi” seçildi.

Çalışmaları ve ortaya koyduğu projelerle diğer aday illerden daha fazla beğeni ve takdir toplayan Denizli Kent Konseyi Gençlik Meclisi “2008-2009 En İyi Gençlik Meclisi” ödülüne layık görüldü. Denizli yerelinde gerçekleştirilen AB projeleri, “Meyve Çekirdekleri Ağaç Olsun” projesi, Bilişim ve kişisel gelişim üzerine gerçekleştirilen eğitimler ve özellikle “Eğitim İçin El Ele” projesi dikkat çekerek, yerel gençlik meclislerine örnek gösterildi. Denizli Gençlik Meclisi çalışmalarında hassasiyet gösterilen toplumsal cinsiyet eşitliği ve demokratik katılım, Ulusal Gençlik Parlamentosu delegelerinin takdirini aldı.

Beş gün süren toplantılarda geçmiş dönemdeki çalışmalar değerlendirilirken aynı zamanda önümüzdeki dönem çalışmaları hakkında da atölye çalışmaları yapıldı. Her ilden katılan gençlik meclisi temsilcileri ile yapılan toplantılarda; UGP Çalışma Yönergesi, UGP 2009-2010 İş Planı, Bütüncül Gençlik Politikasına Katkılar, Kent Konseyi Gençlik Meclisleri’nin Kurumsallaşması, UGP ve Kent Konseyi Gençlik Meclisleri’nin Sürdürülebilirliği, UGP Çalışmaları ve Yeni Fikirler ve CS/ÜS çalışmaları” konulu atölye çalışmaları yapıldı.

Genel Kurul toplantısında aynı zamanda 2008 – 2009 döneminde tüm gençlik meclislerinin yerelde yaptığı çalışmalar değerlendirildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Mayıs 2024 Pazar 17 28
27 Mayıs 2024 Pazartesi 14 27Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı 15 27Çok Bulutlu
29 Mayıs 2024 Çarşamba 17 29Parçalı Bulutlu
30 Mayıs 2024 Perşembe 15 29Parçalı Bulutlu