REKLAMI GEÇ

Güney yine döktürdü

Güney yine döktürdü

Denizli Köylerini Kalkındırma Derneği ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri, okuma yazma ve bilgisayar kursiyerleri düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Törende konuşan Vali Yardımcısı Mustafa Güney okuma yazma kurslarını “Ülke ayıbı” olarak niteledi.

/ DENİZLİHABER / 25 Nisan 2007 Çarşamba, 00:00

Okuma, yazma ve bilgisayar işletmenliği konusunda eğitim kursları açan Denizli Halk Eğitim Müdürlüğü ve Denizli Köylerini Kalkındırma Derneği, Denizli Ticaret Odası’nda düzenlediği törenle kursiyerlerinin sertifikalarını verdi.

Ticaret Odası toplantı salonundaki törene Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ekici, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Altun, İl Genel Meclis Başkanı Osman Yüceliş ve çok sayıda kursiyer katıldı.

Törende konuşan Denizli Köylerini Kalkındırma Derneği Başkanı Mahmut Aydoğdu, yaptıkları çalışmadan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Törende son olarak konuşan Vali Yardımcısı Mustafa Güney, okuma, yazma alanında yapılan çalışmaların toplumun gelişmesinde önemli gösterge olduğunu söyledi. Güney konuşmasının devamında okuma, yazma kurslarının ülkemiz açısından büyük bir ayıp olduğunu belirterek “ Avrupa’daki ülkelerde eğitim konusu çoktan aşılmış bir konu. Ama ülkemizde halen okuma yazma kursları açılıyor ve ülkemizin eğitim alanındaki geri kalmışlığı gözler önüne çıkıyor” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından törene geçildi. Törende ilk olarak yangın sonucu iki elini de kaybeden ve bilgisayar işletmenliği kursunda başarılı derece elde eden 28 yaşındaki Mustafa Evran’a diz üstü bilgisayar hediye edildi. 3 ay devam eden ve toplam 13 bedensel engellinin bilgisayar işletme belgesi aldığı törende, 11 bayanda okuma yazma sertifikası aldı. Törenin sonunda kursa katılarak okuma yazma öğrenen Yıldız Çelik, 23 Nisan adlı şiiri okuyarak törene katılanlara duygulu anlar yaşattı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Haziran 2024 Cuma 23 42Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 25 43Sıcak
24 Haziran 2024 Pazartesi 26 44Sıcak
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak