REKLAMI GEÇ

Haberleşmemiz, Merkez Telekom binasına bağlı

Türk Telekom İl Müdürü Hasan Basri Beken, herhangi bir afet durumunda, Denizli Merkez Telekom binası hasar görmediği sürece, Denizli’de haberleşmede sıkıntı yaşanmayacağını söyledi.

/ DENİZLİHABER / 28 Temmuz 2008 Pazartesi, 00:00

Türk Telekom İl Müdürü Hasan Basri Beken Türk Telekom’un Denizli’deki alt yapısı, şebeke durumu, afet durumunda haberleşme imkanları ve haberleşmenin kesilmemesi için yapılan çalışmalar hakkında Vali Yavuz Erkmen’e brifing verdi. Valilik toplantı salonundaki brifinge, vali yardımcıları ve Telekom yetkililerinin yanı sıra Bayındırlık İl Müdürü Kasım Kayıhan ve müdürlük çalışanları katıldı.

Türk Telekom İl Müdürü Hasan Basri Beken, afet durumunda gereken tedbirlerin alındığını, afet durumunda haberleşmenin aksamadan yürütülmesi için çalıştıklarını, Denizli merkez Telekom binasının hasar görmediği sürece haberleşmede bir sıkıntı yaşanmayacağını söyledi. Merkez Telekom binasının depreme karşı dayanıklılık testlerinin de yapıldığını ve depreme dayanıklı olduğunu sözlerine ekleyen Beken, Kriz Merkezi olarak Valilikçe belirlenen Bahçelievler Semti’nde afet gruplarının teşkilatlandırıldığını ve merkez binasının devre dışı kalma olasılığına karşı burada da 304 aboneli bir santral oluşturduklarını söyledi.

Vali Yavuz Erkmen, herhangi bir afet durumunda bütün ilçe ve beldelerle haberleşmenin kesintiye uğramadan sürmesi gerektiğini, arama, kurtarma ve can kaybının engellenmesi açısından bunun son derece önemli olduğunu söyledi. Afet meydana geldikten birkaç saat sonra haberleşmenin sağlanmasının önemli kayıplara neden olabileceğini belirten Vali Erkmen, önemli olanın afet anında dahi haberleşme kanallarının açık olması olduğunu söyledi. Bu konuda gereken çalışmaların yürütülmesini isteyen Vali Erkmen, her türlü afet durumunda haberleşmenin aksamaması için gerekenin yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Çok Bulutlu
26 Temmuz 2024 Cuma 24 36Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 21 35Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 24 39Sıcak