REKLAMI GEÇ

Haftanın anketinde sponsorluk soruldu

Haftanın anketinde sponsorluk soruldu

EfG Araştırma’nın, facebook sosyal medya uygulaması üzerinde, Denizli’de yaşayan kullanıcıların oluşturduğu “Söz Denizli’de” grubunda gerçekleştirdiği ” Sosyal Sorumluluk ve Sponsorluk ” konulu anket sonuçlandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Kasım 2014 Çarşamba, 13:22

Her hafta farklı bir soru ile “Denizli halkının nabzını tutma ve Denizli halkının sesini karar alıcılara ulaştırma” amacı taşıyan Söz Denizli’de grubunda bu hafta “Sizce, Denizli firmaları en fazla hangi alanda sponsorluk yapmalı ya da sosyal sorumluluk projesinde yer almalıdır?” sorusu yöneltildi.

EĞİTİM VE KÜLTÜR-SANAT
153 kişinin yanıtladığı ankette, katılımcıların 81’i (% 52,9) Denizlili firmaların “Eğitim-Öğretim” alanında sosyal sorumluluk ve sponsorluk projeleri üretmeleri gerektiğini yönünde oy kullandı.

“Kültür-Sanat” seçeneği 26 oy alarak (% 17,0) ikinci sırada yer alırken, “Doğa-Çevre” seçeneği 18 oy alarak (% 11,8) üçüncü sırada yer aldı.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız EfG Araştırma yöneticisi İlker Özmen; “Söz Denizli’de” grubunun; spordan sağlığa, pazarlamadan satışa, politikadan iletişime ve daha birçok farklı konuda Denizli’nin sesini “karar alıcılara” ulaştırma amaçlı kurulan bir araştırma platformu olduğunu belirtti.

Her hafta “Söz Denizli’de” grubunda yayınlanacak “Haftanın Anketi’ni” yanıtlayanlar arasından 2 kişinin 2’şer kişilik tiyatro bileti kazanacağını belirten İlker Özmen, önümüzdeki hafta sorusunun “Denizli’nin en önemli sorunları” ile ilgili olacağını da dile getirdi.

Siz de “Söz Denizli’de” grubunda yayınlanan “Haftanın Anketi’ne” katılarak, görüşlerinizi paylaşabilir ve cevaplarınız ile katkıda bulunabilirsiniz.

Bu arada ankete katılan sayfanın takipçileri, sponsorluk ve sosyal sorumluluk projeleri hakkında da yorumlarda bulundu. İşte o yorumlardan bazıları…

İbrahim Pekenti Bence eğitim.. Eğitim olmadan ne hak bilinir ne de hukuk.. Sonra çevre gelir eğitimli insan çevreyi korur ve bilinçli olur, bunu öğrenmenin tek yolu eğitimden geçer.

Mahmut Ulukuş Bence fabrikaların kirli suyunu doğaya bırakmasınlar, arıtma tesisi kursunlar bu bana yeter.. Fabrikaların kirlettiği topraklarda sebze yetişiyor bunu denizli halkı yiyor.

Mehmet Gülhan Dinç Sosyal yardım diyorum ama gerçekten ihtiyacı olanlara ve siyasi görüşü kesinlikle göz önüne alınmadan..

Cenk Uzunkaya Kültür sanat eğitimi getirir..

 Vildan Pekdemir Yorumların hepsini bende katılıyorum ama her işin başı eğitimden geçiyor. Doğru eğitim olduğu sürece diğer şıklar zaten kendiliğinden gelir. Ama ülkemizde sanata yatkın çok kişiler var ama olanaklar yok. Dış ülkelerde olduğu gibi sanata ve sanatçıya önem verilse insanlar biraz daha oldukları yeri bilecek ve mutlu nesil yetişecek. Ben eğitim ve sanat diyorum.

Fulya Kurbet Bende eğitimden yanayım ama bunun Denizli’de yeterli olduğu kanısındayım. Gerek özel gerekse devlet olarak. Eğitim konusunda ailelerinde çok fazla duyarlı olduğunu düşünüyorum. Sağlık konusunda yenilikler yapılabilir. Özel hastaneler çok pahalı, devlet hastaneleri malum. Bu yönlerde iyileştirme yapılabileceğini düşünüyorum. Çünkü biz millet olarak sağlık konusunda çok ihmalkar davranıyoruz.

Zeki Erbayat Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün söylediği sözlerden biri, “Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.” Yani diğer şıklara göre ilk şık bence daha önemli, tabii ki diğerleri de önemli.

Güler Cıbar Denizli’de satranç sporuna destek veren sponsorlara teşekkür ederiz. Ama yetersizdir. Daha fazla sponsor bekliyoruz…

Mustafa Yorgun Bilim – teknik veya teknolojik AR-GE çalışmaları gibi bir şık koysaydınız daha iyi olurdu. Eğitim öğretime dayalı bir konu olsa da ayrı şıkta değerlendirilebilir.

TC Gülsüm Yüksel Kültür ve sanat..

TC Nizamettin Ekiz Eğitimden sonra sağlık gelir. Sağlıklı nesillerin yetişmesi için.

Fikret Çınar Kültür ve sanat diyorum

TC Funda Alpaslan Eğitim ve öğretim olmadıktan sonra diğer şıklarda bir ilerleme olabileceğini düşünmüyorum.

Tolga Coşguner Bir eğitimci olarak ve üniversitede gelen istekler doğrultusunda diyebilirim ki kesinlikle eğitim.

TC Sadun Sırıkoğlu Hayal gücü derin, fakat bilgisi olmayan kimsenin, kanatları var ancak ayakları yoktur.

Himmet Keysan Çağımız bilgi çağı..

Fatma Demiralp Bu koyduğunuz şıkların hepsinin en güzel şekilde yapılabilmesi tamamen eğitim-öğretimden geçer.

Ipel Tekstil Eğitim öğretim..

 

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Nisan 2024 Cumartesi 13 18
21 Nisan 2024 Pazar 8 25Parçalı Bulutlu
22 Nisan 2024 Pazartesi 11 27Parçalı Bulutlu
23 Nisan 2024 Salı 15 34Parçalı Bulutlu
24 Nisan 2024 Çarşamba 18 34Çok Bulutlu