REKLAMI GEÇ

Halk yağmura aldırmadı, Cumhuriyet’e sahip çıktı

Halk yağmura aldırmadı, Cumhuriyet’e sahip çıktı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. yıldönümü törenlerle kutlanıyor. Kentteki kutlamaların adresi her zamanki gibi yine Gazi Bulvarı oldu. Yağmura rağmen alanı dolduran Denizlililer Cumhuriyet’e sahip çıktığını bir kez daha gösterdi.

Ayhan Akar / DENİZLİHABER / 29 Ekim 2017 Pazar, 11:21

Dün Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri bugün de devam etti.

Günün ilk programında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Hasan Karahan, 11 ‘inci Komando Tugay ve Garnizon Komutanı Topçu Kur. Alb. Gültekin Yaralı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Denizli Valiliği’nde tebrikleri kabul etmesiyle başladı.

Makamda gerçekleştirilen bayramlaşmanın ardından tören alanına geçildi. Vali Hasan Karahan, 11. Komando Tugayı Komutanı Kurmay Albay Gültekin Yaralı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tören aracı ile halkın bayramını kutladı.

Vali Hasan Karahan’ın günün anlam ve önemini ifade eden konuşmasının ardından kutlamalara geçildi.
Çeşitli okullardan öğrencilerin 29 Ekim şiirlerini seslendirmelerinden sonra halk oyunları gösterileri sergilendi.

TÖREN GEÇİŞİNDE COŞKU DORUĞA ÇIKTI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında coşku, geçit töreni sırasında doruğa çıktı. Öğrenciler, sporcular, sivil toplum kuruluşları ve gaziler geçişlerini yaptı, Denizlililerden bol bol alkış aldı. Vatandaşlar yağmura rağmen şemsiyeleriyle ıslanmaktan korunarak tören alanından ayrılmadı.

En yoğun ilgiyi ise her zaman olduğu gibi gaziler ve askerler gördü. Komandoların geçişi sırasında “En büyük asker bizim asker” ve “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları atıldı.

Gazi Bulvarı’ndaki törenler, resmi geçit töreniyle tamamlandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Temmuz 2024 Cuma 27 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 27 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 41Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 39Sıcak