REKLAMI GEÇ

Harika start!

Harika start!

Denizlili iki doğa derneği, yerel yönetimlerin de desteğini alarak ilk kez bisiklet festivali düzenledi. Beş gün sürecek festival, Buldan’da tarih ve doğanın eşsiz görüntüsü arasında başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Eylül 2014 Cuma, 11:25

Nikfer Kayak Doğa Turizmi Derneği ile Pamukkale Ultra Maraton Grubu; Buldan’ın Kurtuluş Günü etkinlikleri çerçevesinde, Denizli Valiliği, Buldan, Tavas ve Beyağaç belediyelerinin de desteğini alarak bu yıl ilk kez bisiklet festivali düzenledi. Dört etap halinde 5 gün sürecek organizasyon kapsamında240 kilometre yol kat edilecek.

7 Eylül’ekadar sürecek festival,Çarşamba günü Buldan Süleymanlı Yaylası’nda toplanılması ve konaklanmasıyla başladı.Start ise dün Buldan’da ilçe merkezinde protokol tarafından verildi. Festivale katılanlar Tripolis, Karahayıt, Pamukkale, Laodikya güzergahını takip ederek kent merkezine geldi ve Çamlık’ta konakladı.

Bugün Çamlık üzerinden Kızılcabölük’e gitmek üzere yola çıkan bisikletçiler; daha sonra Tavas, Medet, Ulukent güzergahını takip ederek Çağırgan’a ulaşacak. Burada konaklayacak bisikletçi grubu, yarın Damlacık, Kayaca, Yeniceşme, Geriçam, Derebaşı, Beyağaç, Topuklu Yaylası ve Kartal Gölü’ne uğrayacak.

Grup, 7 Eylül Pazar günü ise Beyağaç, Geriçam, Eskere Orman İşletmesi, Kozlar, Derinkuyu ve Yorga ziyaretlerinin ardından Nikfer’e ulaşarak festival turunutamamlayacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
13 Temmuz 2024 Cumartesi 23 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
14 Temmuz 2024 Pazar 24 38Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 24 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 25 40Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 25 41Sıcak