REKLAMI GEÇ

HAYDİ DENİZLİ FİDAN DİKMEYE

HAYDİ DENİZLİ FİDAN DİKMEYE

Denizli Belediyesi’nin sürdürdüğü ‘Her Çocuğa Bir Fidan’ kampanyasıyla, 7’den 70’e binlerce kişi, on binlerce fidanı toprakla buluşturuyor. 3 yıl önce başlanan projeyle 250 bin fidan dikildi.

/ DENİZLİHABER / 3 Mart 2010 Çarşamba, 17:54

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, başkan yardımcıları Osman Zolan, Şamil Çınar, Mustafa Gökoğlan, Aytaç Turgut, Nilgün Ök, meclis üyeleri, daire müdürleri, yüzlerce öğrenci, yüzlerce vatandaş, çoluk çocuk, genç, yaşlı demeden fidan dikmek için tören alanına akın etti.

Barbaros Mahallesi’ndeki fidan dikiminde bir konuşma yapan başkan Zeybekci, ‘Her yıl olduğu gibi bu yılda binlerce fidanı toprakla buluşturmak, gönüllerle buluşturmak için bir araya geldik. Bugüne kadar aradan geçen 3 yıllık süreçte 250 binin üzerinde fidan diktik. Her fidana da dikenlerin isimleri verildi. Amacımız Denizli’nin yeşillikler içinde olmasına katkıda bulunmak ve çocuklarımıza doğa sevgisini aşılamaktır. 20 yıl sonra dikilen ağaçların gölgesinde oturmak, piknik yapmak da bizlere nasip olur’ dedi.

Daha sonra başkan Zeybekci, elinde kürekle çocuklarla fidan dikti. Bu arada fidan dikimine katkı koyan henüz 6 yaşındaki Esra da, fidana kendi ismini koydu. Minik Esra diktiği fidana can suyunu da verdi.

Buradaki dikim töreninin ardından Nevzat Karaalp Anadolu Lisesi önü ve Umutknet 3 konutları önünde fidan dikildi. Yüzlerce kişi fidan dikmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Kucağında minicik bebekleriyle törene katılan anneler de fidan dikerek örnek oldu.

Denizli Belediyesi’nin 3 yılda 250 bin fidan diktiği, 2010’da ise yine projeye devam edileceği bildirildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Mayıs 2024 Pazartesi 18 32Parçalı Bulutlu
21 Mayıs 2024 Salı 19 34Parçalı Bulutlu
22 Mayıs 2024 Çarşamba 20 35Parçalı Bulutlu
23 Mayıs 2024 Perşembe 20 34Parçalı Bulutlu
24 Mayıs 2024 Cuma 15 28Parçalı Bulutlu