REKLAMI GEÇ

Her yerden ihbar geliyor, itfaiye ekipleri çağrılara yetişmeye çalışıyor

Her yerden ihbar geliyor, itfaiye ekipleri çağrılara yetişmeye çalışıyor

Denizli’yi öğleden sonra etkisi altına alan sağanak yağmurun ardından ev ve işyerlerini sel basan vatandaşlar itfaiyeyi ihbar yağmuruna tuttu. Çağrıların ardından 25 ekip sahaya çıktı, bunlara DESKİ’den de aynı sayıda ekip destek verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Haziran 2018 Pazartesi, 20:46

Denizli’nin bazı bölgeleri etkili lokal yağışlara teslim oldu. Çınar ve Çaybaşı başta olmak üzere Kaleiçi bölgesi de yoğun yağış alan bölgelerdendi. Özellikle Gazi Bulvarı ve Çaybaşı Caddesi üzerindeki işyerleri sel sularına teslim oldu. Eski Zahire Pazarı’nın bulunduğu alan ise tam anlamıyla göle döndü.

Sel sularının ortaya çıkardığı olumsuzluklarla kendi başlarına mücadele edemeyenler İtfaiye ve DESKİ’yi ihbar yağmuruna tuttu. İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı 25 ekip sahaya çıktı, ihbarlara yetişmeye çalıştı.

DESKİ de aynı sayıda ekibi yardım çağrılarına yönlendirdi. Bir anca çok sayıda yerden yardım çağrısı alınması nedeniyle ekiplerin ulaşmakta geciktiği vatandaşlar sert tepki gösterdi.

Kent merkezinin yanı sıra Acıpayam ve Tavas bölgesinden de yoğun yardım çağrıları geldi. Her iki ilçede konuşlanan itfaiye ekipleri de buralardan gelen çağrılara yetişmeye çalıştı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Haziran 2024 Pazartesi 23 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak