REKLAMI GEÇ

Hıfzıssıhha Meclisi toplandı, yeni kararlar alındı

Hıfzıssıhha Meclisi toplandı, yeni kararlar alındı

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Hasan Karahan başkanlığında koronavirüs gündemiyle toplandı. Toplantıdan, zorunlu haller dışında sokağa çıkanlara yönelik kontroller en üst seviyeye yükseltildi, pazar ve marketlere çocukların girişleri yasaklandı. Ayrıca, tarımsal kesime yönelik özel önlemler alındı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Mart 2020 Salı, 19:22

Hıfzıssıhha Meclisi Vali Hasan Karahan başkanlığında KOVİD-19 tedbirleri konusunda olağanüstü toplandı, yeni kararlar aldı.

Buna göre zorunlu haller dışında sokağa çıkan kişilere yönelik sahadaki denetimin en üst seviyeye taşınmasına karar verilirken, taksi ve benzeri araçların şehirlerarası toplu taşıma aracına dönüşümüne neden olacak ya da internet tabanlı uygulamalar vasıtasıyla yolcu alınmasına yönelik her türlü durumun önlenmesine karar verildi.

Hıfzıssıhha Meclisi, çocukların korunmasına yönelik de yeni bir karar aldı. Karara göre marketlerde ve pazaryerlerinde alınan kararlara ek olarak bu alanlara çocukların alınması da yasaklandı.

Hıfzıssıhha Meclisi, mevsimlik işçiler için de özel önlemler aldı. Buna göre, mevsimlik işçiler başta olmak üzere tarımsal üretimde çalışanların barınma, çalışma alanlarının İl/İlçe tarım müdürlükleri tarafından sürekli kontrol edilmesine, virüsün bulaşma riski yüksek olduğu değerlendirilen alanlarda İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli olarak gerekli tedbirlerin alınmasına karar verildi.

Çiftçilerin üretim alanına erişimini kısıtlamayacak ve hasat edilen ürünler ile tarımsal girdilerin pazara ulaşımını engellemeyecek şekilde tarımsal üretimin aksatılmadan yürütülmesinin sağlanmasının önemine dikkat çekilen toplantıda, 65 yaş üzeri vatandaşların motorlu araç muayeneleri gelenlerin cezalardan muaf tutulması da karara bağlandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Haziran 2024 Pazartesi 23 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak