REKLAMI GEÇ

Hrant Dink soruşturmasının 2 başmüfettişi Denizli ve Balıkesir’e atandı

Hrant Dink soruşturmasının 2 başmüfettişi Denizli ve Balıkesir’e atandı

Mülkiye başmüfettişliğinden vali yardımcılığına… Hrant Dink soruşturmasında, hazırladıkları raporla cinayete göz yummakla suçlanan polis şeflerini akladıkları iddia edilen Mülkiye Başmüfettişlerinden Denizlili Mustafa Üçkuyu Balıkesir’e, Mehmet Canoğlu da Denizli’ye vali yardımcısı olarak atandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Haziran 2015 Salı, 14:37

Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameyle Mülkiye Başmüfettişi Denizlili Mustafa Üçkuyu Balıkesir Vali Yardımcılığına, yine Mülkiye Başmüfettişi olan Mehmet Canoğlu da Denizli Vali Yardımcılığına atandı.

HRANT DİNK SORUŞTURMASINI YAPMIŞLARDI
Kamuoyunda Üçkuyu ve Canoğlu’nun isimleri cinayete kurban giden gazeteci Hrant Dink soruşturmasıyla hatırlanıyor. Hatırlanacağı üzere, cinayetle ilgili Başbakanlık Teftiş Kurulu 10 Ekim 2008’de bir rapor hazırlamış, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan rapor,
cinayetin aydınlatılması yönündeki beklentileri artırmıştı.

Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı, sözü edilen ihmalleri araştırmak amacıyla iki Mülkiye maşmüfettişini görevlendirmiş, Üçkuyu ve Canoğlu, cinayette emniyet görevlilerinin ihmali bulunmadığı görüşüyle 9 Kasım 2009’da bir rapor hazırlayıp Başbakanlık Teftiş Kurulu raporundaki tespitleri yalanlamışlardı.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi eski Başkanı Ramazan Akyürek ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi eski Müdürü Ali Fuat Yılmazer ile Hrant Dink cinayetinde ihmali bulunan emniyet görevlilerini aklamakla suçlanan Üçkuyu ve Canoğlu’nun hazırladığı rapor nedeniyleBaşbakanlık Teftiş Kurulu ile Mülkiye Müfettişliği arasında kriz yaşanmış, ardından iki Mülkiye başmüfettişi hakkında “meslekten ihraç” talepli idari soruşturma açılmıştı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Haziran 2024 Çarşamba 24 40Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 24 42Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 25 43Sıcak