REKLAMI GEÇ

İddaa’da kaybedenlere ağlama duvarı

İddaa’da kaybedenlere ağlama duvarı

Pamukkale’nin Atalalar Mahallesi’ndeki bir iddia bayisinde, “Ağlama Duvarı”köşesi oluşturuldu. Maç skorlarına bakıp “kazandım” demeye hazırlanırken, son anda gelen bir golle kaybetmenin moral bozukluğunu yaşayanlar, bu şans oyununu sürekli oynayanlara ders olması için kuponlarını “Ağlama Duvarı” adını verdikleri panoya asıyor.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 6 Eylül 2014 Cumartesi, 10:48

İsrail’in Kudüs kentindeki Mescid-i Aksa’nın ayakta kalan duvarı, burayı ziyaret eden Yahudiler için kutsal ve dua yeri olarak kabul ediliyor. Ziyaretçilerin, Yahudi hakimiyetini kurmak hayali içinde dua ve gözyaşı ile yaslarını etmelerinden dolayı da burası “Ağlama Duvarı” olarak anılıyor.

BURADAN ESİNLENDİLER
Atalalar Mahallesi’nde, işletmeciliğini Zehra Suna’nın yaptığıiddaa bayiinde de benzer bir köşe oluşturuldu. Ancak buradaki Ağlama Duvarı, Kudüs’tekinden farklı. Çünkü burası şansı yaver gitmeyenler, “kazandım” demeye hazırlanırken kaybedenler için oluşturulan bir köşe.

ŞANS OYUNLARI ZENGİNLİĞE GİDEN YOL OLARAK GÖRÜLÜYOR
Bilindiği üzere, son yıllarda şans oyunlarına ilgi giderek artıyor. Çünkü işçisinden memuruna, esnafından çiftçisine, yaşlısından gencine hemen her kesimden vatandaş, hayalini kurduğu çok paraya ulaşmanın tek yolu olarak şans oyunlarını görüyor. Bu nedenle de Milli Piyango, Sayısal Loto, Süper Loto, 10 Numara, Şans Topu ve iddaa gibi oyunlar, milyonlarca insan için cazip hale geldi.

KAYBEDEN” BİR SONRAKİ ÇEKİLİŞTE” DİYOR
Ancak şans, her zaman, herkesin kapısını çalmıyor. Gerçekleştirilen çekilişlerde bir ya da iki kişi hayallerini kurduğu zenginliğe erişirken, kaybedenler “bir sonraki çekilişe” diye teselli buluyor. İddaa oyunu ise her gün oynandığından, son yıllarda en fazla ilgi çeken şans oyunları arasında yer alıyor.Ancak, orada da son saniyede gelen bir gol bütün umutları alıp götürüyor.

ÖNCE KAZANANLARDI, ŞİMDİ KAYBEDENLER KÖŞESİ
Atalalar Mahallesi’ndeki bir iddaa bayisi de kaybedenlerden yola çıkarak, oynayanların ders alması için “Ağlama Duvarı” köşesi oluşturdu. Müşterinin ilgisini çekmek amacıyla önce ‘Kazananlar Köşesi” adında bir köşe oluşturduklarını söyleyen İddaa bayisi çalışanı Erkin Uysal, “Bu köşede kazanan kuponları sergiliyorduk. Daha sonra, tek maçtan veya tek golden kaybedenlerin nasıl üzüldüklerini gördük. Bizde bunu bir köşede sergilemek istedik ve ‘Ağlama Duvarı’nı hazırladık” dedi.

“1 GOLDEN 89 BİN TL KAYBETTİM”
Uysal, köşede kendisinin de kuponu bulunduğunu belirterek, “Tek golden 89 bin lira kaybettim. Bu beni önceleri çok üzüyordu. Ancak benim gibi tek gol veya tem maçtan kaybedenlerin sayısının çok olduğunu öğrenince teselli buldum. Ağlama Duvarı aslında bir ders niteliği de taşıyor. Buraya gelen müşteriler kuponları tek tek inceliyor. Aynı hataları yapmamaya çalışıyor. Ayrıca, kendisi gibi kaybedenlerin olduğunu görünce de teselli buluyor” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Temmuz 2024 Cuma 27 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 27 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 41Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 39Sıcak