REKLAMI GEÇ

İGM bütçesi 46.5 milyon TL

İGM bütçesi 46.5 milyon TL

İl Genel Meclisi’nde görüşülen ve 46.5 milyon TL olarak kabul edilen, 2010 bütçesinin ardından, İl Genel Meclisi Başkanı Halil Pekdemir, İl Genel Meclisi üyelerine, Polisevi’nde yemek verdi.

/ DENİZLİHABER / 19 Kasım 2009 Perşembe, 18:33

İl Genel Meclis Üyeleri, 2010 bütçe görüşmelerinin ardından düzenlenen yemekte bir araya geldi. Polisevi’ndeki yemeğe Vali Yavuz Erkmen, İl Genel Meclisi Başkanı Halil Pekdemir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu ve yardımcıları ile İl Genel Meclisi üyeleri katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan İl Genel Meclisi Başkanı Halil Pekdemir, yaklaşık 13 gündür hem plan bütçe çalışmalarıyla hem de meclis çalışmalarıyla, dairelerin sunumlarıyla dolu dolu 13 gün geçirdiklerini ifade ederek, “Bu 13 gündür sürdüğümüz çalışmalarda mutlu olduk. Bu çalışmalarda emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Güzel bir bütçe oldu. Bu bütçenin doğrultusunda 2010 yılında yatırımların bu güzellik çerçevesinde devam edeceğine en ufak bir kuşkum yok. İnşallah iyi durumlar içerisinde 2010 yılını da tamamlarız diye temenni ediyorum” dedi.

İl Genel Meclisi’nin, 2004 yılından bugüne kadar yürüttüğü çalışmalara da değinen Pekdemir, “2004 seçimlerinden sonra prensipler belirledik. 2005 yılında 8 köyümüzde hiç içme suyu yoktu. KÖYDES Projesi ile hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam etti. 2005-2006 ve 2007 yılında suyu olmayan köyümüz kalmadı. Yine aynı tarihlerde 600 km. yol asfaltlandı. O günden bugüne yerinden yönetilen bu çalışmaları İlimizde yaşıyoruz” diye konuştu.

Vali Yavuz Erkmen, Kasım dönemi toplantısının özelliği olduğunu, bu ayda bir sonraki yılın bütçesinin görüşülüp karara bağlandığını ifade ederek, “Bütçe görüşmelerinin sonuçlanması ve uzun bir emek sonrasında bu sonucun elde edilmesi hepimiz için çok önemli. Komisyonda ve İl Genel Meclis’inde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. İlimiz için hayırlı olsun. Hepimizin gönlünden çok şey yapmak geçer. Ama bu bir bütçe meselesidir. Burada önemli olan önceliklerin ortaya konması ve bu önceliklere dayanmak suretiyle bir bütçe yapılması olayıdır. Arkadaşlarımız bu anlamda güzel bir çalışma yaparak bu sonucu elde ettiler” dedi.

Vali Erkmen, “Özel İdare bu bütçe ile hizmet ürettiğinde başarı elde edecekse bu başarı herkesin başarısı olacaktır. Onun için hepimize düşen görev, bu bütçeyi en iyi şekilde değerlendirip en üst verimi almak, sonuçta da hem dairemiz için hem de vatandaşımız için en güzel hizmeti üretmek suretiyle onların teşekkürünü almaktır. Bütçenin bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

OKUMA YAZMA ÖĞRENENLERİ ALTINLA ÖDÜLLENDİRECEĞİZ
İl Genel Meclisi üyelerine bölgelerindeki okuma yazma bilmeyen insanları tespit edip kendilerine bildirmelerini ve bir kişi dahi olsa onun için kurs açacaklarını ifade eden Vali Erkmen, “Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızdan kursa katılıp belge almaya hak kazanan vatandaşlarımıza birer küçük altın vereceğiz. Eğitim konusunda okuma yazma bilmeyen bir kişi dahi kalmaması için kurs açalım. Bu konuda gayret göstermenizi istiyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Mayıs 2024 Cumartesi 14 28Parçalı Bulutlu
26 Mayıs 2024 Pazar 16 30Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
27 Mayıs 2024 Pazartesi 14 26Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı 13 27Parçalı Bulutlu
29 Mayıs 2024 Çarşamba 17 30Parçalı Bulutlu