REKLAMI GEÇ

İlk Teravih Namazı Perşembe akşamı

İlk Teravih Namazı Perşembe akşamı

İl Müftü Vekili Kazım Tekkoyun, Ramazan ayının ilk Teravih Namazı’nın 20 Ağustos Perşembe akşamı kılınacağını, 21 Ağustos Cuma günü de ilk sahura kalkılacağını belirterek, Ramazan’ın herkese hayırlar getirmesini diledi.

/ DENİZLİHABER / 19 Ağustos 2009 Çarşamba, 23:31

İl Müftü Vekili Kazım Tekkoyun, Ramazan ayı ile ilgili yaptığı açıklamada, Ramazan’ın faydalarını ele aldı. Tekkoyun, “On bir ayın sultanı Mübarek Ramazan Ayı’na ulaşmış olmanın hazzını yaşıyoruz. 20 Ağustos 2009 Perşembe akşamı Teravih Namazımızı kılacak, 21 Ağustos 2009 Cuma günü ilk sahura kalkacak ve ilk orucumuzu tutacağız. Mübarek üç ayların başlamasıyla beraber Peygamberimiz (S.A.V.)’den öğrendiğimiz şu duayı hep okuduk: “Allah’ım Recep ve Şaban Aylarını bize mübarek kıl ve bizi Ramazan Ayı’na ulaştır.” İşte duamız kabul oldu ve Ramazan Ayı’na vasıl olduk. Ramazan; İlahi Rahmet’in taştığı bu rahmetle gönüllerin coştuğu aydır. Ramazan; Kur’an Ayı’dır. Bu ayda hatimler okunur, mukabeleler dinlenir ve hatimle teravih namazları kılınır. Ramazan Ayı; sosyal dayanışmanın zirveye çıktığı, fakirlerin, yoksulların zekât, fitre ve sadaka gibi yollarla görülüp-gözetildiği aydır. Bu ayda Müslümanlar, iftar sofralarında bir araya gelip kaynaşır ve dertleşirler.
Oruç ibadeti gönülleri coşturur, kalpleri yumuşatır, zenginler akşama kadar aç ve susuz kalınca devamlı bu durumu yaşayan garip ve yoksulların halini anlar. Merhamet ve şefkat duyguları coşar, daha cömert davranırlar” dedi.

Ramazan ayında yapılan ibadetlerin sevabının hesapsız olduğunu da vurgulayan Tekkoyun, “Ramazan Ayı; yardımlaşmayı, paylaşmayı, cömertliği öğreten, merhamet ve şefkat duygularını coşturan, zengin ve fakiri oruç ibadeti ile aynı seviyeye getiren müstesna bir aydır. İçinde bin aydan daha hayırlı bir geceyi (Kadir Gecesi) barındıran, hepimizin kurtuluşuna vesile olacak, İlahi rahmetin, mağfiretin, lütuf ve inayetin sağnak gibi yağdığı mübarek bir aydır. Ramazan Ayı’nın; Denizli halkımıza, Âlem-i İslam’a ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
30 Mayıs 2024 Perşembe 15 28Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
31 Mayıs 2024 Cuma 14 30Parçalı Bulutlu
1 Haziran 2024 Cumartesi 17 33Az Bulutlu
2 Haziran 2024 Pazar 20 35Sıcak
3 Haziran 2024 Pazartesi 22 36Sıcak