REKLAMI GEÇ

Acıpayam’a Adalet Sarayı

Acıpayam’a Adalet Sarayı

Acıpayam Adalet Sarayı’nın temeli, Adalet Bakanı, Ekonomi Bakanı ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’nın katıldığı törenle atıldı. Adalet Sarayı’nı Başbakan’a yakınlığıyla tanınan işadamı Ethem Sancak yaptıracak. Sancak, törendeki konuşmasında “Başbakan istedi, ben de emir telakki ettim ve bugün temelini atıyoruz” dedi.

İlyas Coşkun / DENİZLİHABER / 4 Temmuz 2014 Cuma, 14:29

Acıpayam Adalet Sarayı’nın temel atma törenine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Adalet Sarayı’nı yaptıracak olan işadamı Ethem Sancak ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan İşadamı Ethem Sancak, kendisinin de yörede yatırımları olduğunu belirterek, “Birçok Acıpayamlı’dan daha çok Acıpayamlı olduk. Acıpayam’a ciddi yatırımlar yaptık. Adalet Sarayı’nın yapımı için Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan bizzat aradı. Biz de bunu emir olarak aldık ve bugün temelini atıyoruz” dedi.

Kendisini de Acıpayamlı olan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil de, Başbakan’a teşekkür etti. Erbil, “Başbakanımızdan ilçemiz için güzel bir adalet sarayı istedik. Kendileri bizi kırmadı, hemen harekete geçerek çalışmalar başlatıldı” diye konuştu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de, Adalet Sarayı’nın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise son dönemde yapılan adliyelerin Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin özelliklerini yansıttığını, bu nedenle Adalet Sarayı olarak adlandırıldıklarını belirterek, “Son 10 yılda 188 tane adalet sarayı yaptık. Tüm ilçelerimizde adalet sarayları yapacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Acıpayam Adalet Sarayı’nın temeli atıldı.

vali-ic

ADALET BAKANI’NA İSTİFA SORUSU
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Acıpayam’daki törenin ardından Vali Abdülkadir Demir’i makamında ziyaret etti. Burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bozdağ, Başbakan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve muhalefetin “İstifa etmeli” şeklindeki açıklamalarına yanıt verdi. Bozdağ, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığı süresince Başbakanlıktan ayrılmasını gerektirecek hukuki bir gerekçe olmadığını söyledi.

BELEDİYE VE PARTİ ZİYARETİ
Denizli’ye bazı açılış ve ziyaretler için gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Valilik ziyareti sonrası Denizli büyükşehir Belediyesi ve AK Parti Denizli İl Teşkilatını ziyaret etti.

Denizli Büyükşehir Belediyesini ziyareti esnasında Denizli Belediyesinin hizmetlerinin tüm Türkiye’ye örnek olduğunu belirten Bakan Bozdağ, “Denizli Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirdiği hizmetler ve çalışmalar ile tüm Türkiye’ye örnek oluyor. Bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Ziyaret sonrası Denizli büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Bakan Bozdağ’a üzerinde Şems Suresi’nin ayetlerinin bulunduğu bir hediye verdi.

ic- hediye

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ardından AK Parti Denizli İl Teşkilatını ziyaret eden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye genelinde tüm iller ve ilçelerde örgütlenen tek partinin AK Parti olduğunu söyledi.

ADAY BULAMADILAR
Ağustos ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair açıklamalarda da bulunan Bozdağ, muhalefet partilerinin aday bulamadığını ve dışarıdan aday getirdiklerini ileri sürdü. Bozdağ, “MHP ve CHP kendi içinde aday bulamadı. Temeli olmayan yapıya çatı aday adı altında bir aday çıkardılar. Bu aday kim diye ben çok merak ediyorum. Aday gösterdikleri isim, tıpkı 2001 yılında ithal getirilen Ekonomi Bakanı’na benziyor. İthal ekonomi bakanı sonrası şimdi de dışarıdan Cumhurbaşkanı adayı getirdiler.  Ben inanıyorum ki CHP ve MHP tabanından bazı kişiler bizim adayımız olan Recep Tayyip Erdoğan’a oy verecektir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
30 Mayıs 2024 Perşembe 15 28Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
31 Mayıs 2024 Cuma 14 30Parçalı Bulutlu
1 Haziran 2024 Cumartesi 17 33Az Bulutlu
2 Haziran 2024 Pazar 20 35Sıcak
3 Haziran 2024 Pazartesi 22 36Sıcak