REKLAMI GEÇ

İtfaiyecilerin haftası

İtfaiyecilerin haftası

İtfaiyecilik Haftası, Denizli’de düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

/ DENİZLİHABER / 28 Eylül 2009 Pazartesi, 17:30

İtfaiye Haftası nedeniyle Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan başkanlığındaki itfaiyeciler. Vali Yavuz Erkmen’i makamında ziyaret etti. Denizli Belediye
Başkan Yardımcısı Gökoğlan, Denizli Belediyesi İtfaiye Teşkilatı hakkında bilgi verdi. Gökoğlan, “En son aldığımız elemanlarla birlikte 130 tane personelimiz var. 22 tane arazöz ile birlikte hem yangınlara, hem trafik kazalarına hem de boğulmalara karşı araçlarımız branşlaşmış vaziyette. Bahçelievler İtfaiye Merkezi’nde tatbikat sahası kurduk. Arkadaşlarımız Akkonak Çim Sahası’nda sürekli koşular yapıyor. Eğitim sahasında ise gaz ve tank odaları var. Uçurumdan kurtarma sistemlerimiz mevcut. Boşta kalan arkadaşlarımız orada 250 ile 600 santigrat derece arasında ısıtılmış alanlarda eğitimden geçiriliyor. İtfaiyemiz güçlü hale getirildi. Hem ilimizde, hem bölgemizde, hem de Türkiye’ye örnek olacak bir itfaiye teşkilatımız var. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini en üst seviyede sağlıyoruz” dedi.

Vali Yavuz Erkmen, her mesleğin kendine göre zorlukları olduğunu ama bazı mesleklerin biraz daha fedakarlık isteyen ve zorluk derecesi daha yüksek olan meslek grupları olduğunu ifade ederek, “Bunlardan bir tanesi itfaiyeci arkadaşlarımız. Çünkü 24 saat görev yapıyorlar, her türlü riski göze alarak tehlikenin içine girip onu yok etmeye yönelik çalışma yapan, bir yerde de kendi canını ortaya koyan arkadaşlarımız. Arkadaşlarımızın yapmış oldukları bu çalışmalardan ötürü takdirlerimizi, teşekkürlerimizi ifade ediyoruz. Bir yerde ne kadar teşkilat olarak kuvvetliyseniz günlük hayatın akışı, herhangi bir kaza anında kazaya müdahale edilebileceğinden insanların emin olarak yaşantısını devam ettirebilmesi, güncel hayatta çok önemli bir konu haline geliyor. Bu konuda Denizli Belediyemize teşekkür ediyoruz. Bölgeye örnek olacak şekilde araç gereci ile donanımlı arkadaşlarımızla, bu konuda çok iyi bir noktada bulunuyorlar” dedi ve tüm itfaiyecilerin İtfaiyecilik Haftası’nı kutladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Mayıs 2024 Çarşamba 20 35Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
23 Mayıs 2024 Perşembe 18 32Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
24 Mayıs 2024 Cuma 13 27Çok Bulutlu
25 Mayıs 2024 Cumartesi 13 29Parçalı Bulutlu
26 Mayıs 2024 Pazar 17 32Parçalı Bulutlu