REKLAMI GEÇ

Kadın Meclisi Başkanı Özen güven tazeledi

Kadın Meclisi Başkanı Özen güven tazeledi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 23. Seçimli Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gerçekleştirilen seçimde yeniden seçilen Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen güven tazeledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Kasım 2017 Perşembe, 15:33

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 23. Seçimli Olağan Genel Kurulu Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda yapıldı. Genel kurula, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, STK temsilcileri, gönüllüler ve davetliler katıldı.

Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, “2 yıllık görev süresince kadınlarımız için sağlıktan sanata, birçok konuda çeşitli etkinlikler düzenledik. Kent Konseyi Yerel Gündem olarak başlayan ve bugünlere kadar görev yapmış tüm Kadın Meclisi Başkanlarımıza, yürütme kurulu üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Onlar bir meşale yaktılar. Yakılan bu meşaleyi daha güzele taşımaya çalıştık. Yeni dönemde de çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecek” dedi.

“KADININ OLDUĞU YERDE BAŞARI OLUR”
Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ise, Kadın Meclisi’nin güzel bir uyum yakalayarak başarılı çalışmalara imza attığını vurgulayarak, “Kadının olduğu yerde fedakarlık olur. Kadının olduğu yerde cesaret ve özgüven olur. Ve nihayetinde başarı olur. Kadının olmadığı hiçbir işin başarılı olması mümkün değildir” dedi.

Kadınlara her platformda pozitif ayrımcılık yaptıklarını kaydeden Değirmenci, şöyle konuştu: “Ekonominin, istihdamın, sosyal hayatın içerisinde kadın varsa, kültürde, sporda, sanatta kadın varsa o toplum başarıya ulaşır. Atatürk’ün hedef olarak göstermiş olduğu müreffeh ülkeler seviyesine ancak böyle ulaşabiliriz. Kadın Meclisimiz yeni bir heyecan ve yeni bir değişim içerisinde. Bu güne kadar bizler de Kadın Meclisimizden gelen hiçbir talebi geri çevirmedik. Bizlere her zaman destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı kadınlarımız için seferber ettik.”

KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ YENİ YÖNETİMİ
Divan Başkanlığını Fatma Kunduracı’nın yaptığı ve tek liste olarak gidilen seçimde Bilsen Özen yeniden Kadın Meclisi Başkanlığına seçilirken, yeni yönetim Nezahat Candoğan, İlkay Şahin Çağırıcı, Züleyha Erken, Nuran Helvacılar, Nurcan Kütük, Aynur Dindar, Oya Cantürk, Feride Fakıoğlu, Nimet Gökçe, Suna Özmutaf, Hanife Gündoğdu ve Nurgül Güngör’den oluştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 25 39Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 22 39Sıcak