REKLAMI GEÇ

Kadın Meclisi’nden kadına şiddete hayır etkinliği

Kadın Meclisi’nden kadına şiddete hayır etkinliği

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Denizli’deki sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek “kadına yönelik şiddete hayır” dedi. Şiddete karşı farkındalık yaratmak için ellerini boyayan kadınların arasında, erkek katılımcı olarak yer alan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Altın dikkati çekti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Aralık 2015 Salı, 16:33

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin yönetici ve üyeleri ile Denizli’deki Kadın sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Polisevi’nde düzenlenen “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” etkinliğinde bir araya geldi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Kadın Haklarını Koruma Derneği Denizli Şube Başkanı Nurten Karakış, Denizli Kadın Platformu Dönem Sözcüsü Gülnur Oymak, KADEM Denizli Temsilcisi Hilal Can ile birlikte tek erkek katılımcı olarak, Aile ve Sosyal Politikalar Denizli İl Müdürü Ahmet Altın da yer aldı.

Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, yaptığı konuşmada, şiddete karşı bir araya geldiklerini ifade ederek, “Şiddete karşı önce kadınlarımızın bilinçlenmesi gerekiyor. Bu nedenle çocuklarımızı büyütürken çok dikkat etmeliyiz ” dedi.

Kadına karşı şiddetin psikolojik yönleri ile ilgili bilgi veren Psikolog Cengiz Türkmen ise, şiddetin sadece fiziki olarak değil maddi ve manevi olarak uygulandığını kaydetti.

denizli-kadina-siddete-hayir-ahmet-altin-ic

Türkmen’in sunumunun ardından programa katılan davetliler, kadına karşı şiddetle ilgili farkındalık yaratmak için ellerini boyayıp beyaz pankarta el izlerini bıraktı. Ellerini boyayanlar arasında tek erkek katılımcı olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Altın da yer aldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 25 39Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 22 39Sıcak