REKLAMI GEÇ

Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi inşası sona geldi

Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi inşası sona geldi

Denizlililerin yaşam kalitesini yükseltmek için sağlık yatırımlarına da imza atan Büyükşehir Belediyesi, Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi inşasında sona geldi. Tesisi inceleyen Başkan Osman Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi halkın hizmetinde, milletin taleplerini karşılamak için gece gündüz çalışıyor” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Eylül 2023 Perşembe, 10:05

Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sağlık alanındaki yatırımlarıyla da öncü olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, kente kazandıracağı Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi inşasında sona geldi. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Karahasanlı Mahallesi’nde bir süre önce yapımı başlatılan Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi’nde incelemede bulundu. Başkan Osman Zolan’a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, Fen İşleri Dairesi Başkanı Nuriye Çevni ve beraberindekiler eşlik etti. Çalışanlara kolaylıklar dileyen Başkan Zolan milletin ihtiyaçlarını karşılamak için Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Karahasanlı Mahallesi’nde Babadağ Toki Konutları ve Erdoğan Sitesi’nin bulunduğu bölgedeki vatandaşların sağlık ocağı talebinde bulunduğunu anlatan Başkan Zolan, “Biz de bu talebi uygun gördük ve burada sağlık merkezimizin inşaatını başlattık. İnşaat hızlı bir şekilde devam ediyor, inşallah 2 ay sonra da tamamlayacağız ve vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız” dedi.

2 ay içinde tamamlanacak

Herkese sağlıklı bir yaşam dileyen Başkan Zolan, “Sağlık merkezimiz inşallah çok fazla kullanılmaz. Ama ihtiyaç olduğunda da imdada koşması noktasında bu yatırımı yapıyoruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Allah’ım kazasız belasız tamamlamayı ve açılışını yapmayı nasip etsin” diye konuştu. Tesisi yaklaşık 2 ay içinde tamamlayarak Sağlık Müdürlüğü‘ne teslim edeceklerini, daha sonra doktor, sağlık personeli görevlendirmeleriyle yatırımın faaliyete geçeceğini işaret eden Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Böylece güzel ve önemli bir işi de tamamlamış olacağız. Denizli Büyükşehir Belediyesi halkın hizmetinde, milletin

taleplerini karşılama noktasında gece gündüz çalışıyor. Allah’ım yolumuzu açık etsin.”

Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi

Karahasanlı Mahallesi’nde yapımı süren Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi tek katlı betonarme yapı olarak inşa edilirken, toplam inşaat alanının 305 metrekare

olduğu belirtildi. İki adet muayene odası, acil müdahale odası, aşı-bebek izlem odası, kan alma odası ve gebe izlem-aile planlama odası bulunan Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi’nde ayrıca emzirme odası ve su deposu yer alıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Temmuz 2024 Cuma 27 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 27 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 41Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 39Sıcak