REKLAMI GEÇ

Kent Konseyi ilçelerde

Kent Konseyi ilçelerde

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi ilçe ziyaretlerini Çivril ve Baklan’da sürdürdü. Toplantılarda Kent Konseyi’nin yerel yönetim içindeki önemi anlatıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Mart 2015 Pazartesi, 15:10

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, büyükşehir ile birlikte ilçelerde de yapılanma çalışmalarına başladı. Bu kapsamda gerçekleştirdiği ilçe ziyaretlerini Baklan ve Çivril’de devam eden Kent Konseyi üyeleri, burada kent konseyinin yerel yönetim içinde önemini anlattı. 

İlçe ziyaretlerine, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Engelliler Meclisi Başkanı Ayten Bahtiyar ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İlk olarak Çivril ilçesini ziyaret eden Kent Konseyi heyeti, Çivril Belediye Başkan Yardımcısı ve Çivril Kent Konseyi Başkanı Hasan Yazıcı’nın da katıldığı, Çivril 75. Yıl Halk Kütüphanesi’nde bir toplantı düzenledi.

Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi’nin işleyişi hakkında katılımcılara bilgi vererek, “İlçeleri ziyaret sebebimiz farklı bir kültürü, farklı bir yapıyı sizlerle paylaşmak. Kent Konseyi nedir, ne iş yapar, katılımcıları kimlerdir, bu konulardaki Büyükşehir’in tecrübelerini sizlerle paylaşmaya geldik. 2015 yılında artık dokuzuncu yılımızı doldurup onuncu yılımıza başlayan çok tecrübeli bir kent konseyinden bahsediyoruz. Tabi Kent Konseyi deyince aklımıza ne gelmeli. Kent Konseyi o şehirde yaşayan insanların kentlilik bilicinin gelişmesi, hemşehrilik hukukunun artması, yerinden yönetimin sağlanması, katılımcılığın sağlanması, şeffaflığın saydamlığın sağlanması, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın gerçekleşmesi gibi amaçları olan çok geniş kapsamlı bir kuruluş” dedi. Kent Konseyi’nin çok geniş bir hedef kitleyi içerisine aldığını kaydeden Değirmenci, “Belki de diğer sivil toplum örgütlerinden en ayırt edici özelliği de kent konseylerinde alınan kararlar o ilçedeki belediye meclislerinde karar haline dönüşebiliyor” diye konuştu.

Değirmenci, herkesin bu şemsiyenin altına girmesini istediklerini belirtti. Kent Konseyi Çivril’de düzenlenen toplantının ardından Baklan ilçesini ziyaret etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Temmuz 2024 Perşembe 24 40Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 26 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 26 41Sıcak