REKLAMI GEÇ

Kent Konseyi tarihi evleri tanıtacak

Kent Konseyi tarihi evleri tanıtacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, kent belleğinin yapı taşlarından olan tarihi Denizli evlerinin tanıtımına destekte bulunuyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantılarını tarihi evlerde yaparak tarihi Denizli evlerinin tanıtımına destek vermek istediklerini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Şubat 2015 Perşembe, 11:57

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından her ay düzenli olarak yapılan Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı, Nüzhet Sürücü Evi’nde gerçekleştirildi. Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci başkanlığında yapılan toplantıya, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Engelliler Meclisi Başkanı Ayten Bahtiyar ve Gençlik Meclisi Başkanı Zeynep Karakoç, Milli Eğitim Müdürlüğü, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ve Denizli Barosu temsilcileri katıldı. 

Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Ocak ayı Meclis toplantısını Balcı Evinde gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, “Denizli Büyükşehir Belediyesi tarihi evlere ve tarihi dokulara sahip çıkmaya devam ediyor. Atıl ve kullanılmaz halde bulunan tarihi evlerimizi hak sahipleri ile anlaşma yaptıktan sonra tarihi dokusunu bozmadan restore ederek halkımızın hizmetine sunuyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bizler, tarihimizi ve kültürümüzü anlatmak, tarihimizi yaşamak ve gelecek nesillere de yaşatmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
13 Temmuz 2024 Cumartesi 23 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
14 Temmuz 2024 Pazar 24 38Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 24 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 25 40Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 25 41Sıcak