REKLAMI GEÇ

Kent Konseyi’nden darbeye tepki

Kent Konseyi’nden darbeye tepki

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ve Kent Konseyi Meclisleri, TSK içinde yapılanan FETÖ/PDY’nin gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı Delikliçınar Meydanı’ndaki demokrasi nöbetine katılarak tepkisini gösteriyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Temmuz 2016 Salı, 16:33

TSK içinde yapılanan FETÖ/PDY’nin gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Meclis Başkanları ve meclislerin yönetim kurulu üyeleri Delikliçınar Meydanı’ndaki demokrasi nöbetine devam ediyor.

Denizlililer tarafından Delikliçınar Meydanı’nda tutulan demokrasi nöbetine katılan Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz ve Çocuk Meclisi Başkanı Turguthan Salar ile yönetim kurulu üyeleri darbe girişimini lanetledi.

DENİZLİ DEMOKRASİ TARİHİNDEKİ YERİNİ ALDI
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan demokrasi kürsüsünde yer alan anı defterine duygu ve düşüncelerini yazan Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, “15 Temmuz 2016 tarihinde Türk demokrasisine ve milletin bağımsızlığına karşı yapılmış olan darbe girişimini lanetliyorum. Denizli olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde milletimizin iradesine sahip çıktık” dedi.

denizli-kent-korseyi-ic

Değirmenci,  Başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere Delikliçınar Meydanı’nda on binler olarak toplandıklarını belirterek, “15 Mayıs 1919’da Müftü Ahmet Hulusi Efendi, İzmir’in işgalinden sonra sancağıyla Bayramyeri Meydanı’na giderek Milli Mücadeleyi nasıl başlattıysa tam 97 yıl sonra Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da aynı bayrağı Delikliçınar Meydanı’nda dalgalandırdı. Denizli olarak Türk demokrasi tarihindeki yerimizi aldık. Bu vesile ile şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum” diye konuştu. 

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 40Sıcak