REKLAMI GEÇ

Yazarımız Kahraman’ın gelini, gururumuz oldu

Yazarımız Kahraman’ın gelini, gururumuz oldu

Kültür sanat köşe yazarımız İsmail Yılmaz Kahraman’ın gelini Dr. Canan Acar, gururumuz oldu. Dr. Acar, 2018 yılı Türkiye Bilim Akademisi (TÜBA) Üstün Bilim İnsanı Ödülü’nü almaya hak kazandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki törende Dr. Acar, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Aralık 2018 Cumartesi, 12:37

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “TÜBİTAK ve TÜBA” Ödülleri Töreni’nde 2018 Üstün Bilim İnsanı Ödülünü alan Kültür Sanat Yazarımız İsmail Yılmaz Kahraman’ın gelini Dr. Canan Acar, gururumuz oldu.

Dr. Acar; TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, milletvekilleri, YÖK üyeleri, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, TÜBİTAK başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜBA üyeleri, üniversite rektörleri, diğer protokol mensupları ile akademisyenler, ödül sahiplerinin yakınları ve davetliler katıldığı törende ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi  Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nde öğretim görevlisi olan Dr. Canan Acar, ödüle sürdürülebilir enerji dalında yaptığı çalışmalardan dolayı hak kazandı. Prof. Unvanını da kısa bir süre sonra alacak olan Acar, “Geleceğin enerji kaynağı sürdürülebilir enerji olacak. Ve bu yönde yapılacak çalışmalar hiç bitmeyecek” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 25 39Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 22 39Sıcak