REKLAMI GEÇ

Kurban kesim yerleri belirlendi

Kurban kesim yerleri belirlendi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı hazırlıkları kapsamında kent genelinde 12 noktada kurban kesim yeri belirledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Eylül 2014 Salı, 14:16

Kurban Bayramını vatandaşların huzurlu bir şekilde geçirmesini sağlamak için her yıl olduğu gibi bu yıl da önlemlerini alan Denizli Büyükşehir Belediyesi, tatil boyunca vatandaşların mağdur olmaması için hizmet vermeye devam edecek. Önlemler kapsamında öncelikle kurban kesim yerlerini belirleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin çeşitli yerlerinde oluşturulan kurban kesim merkezlerini açıkladı.

Vatandaşların hijyenik ve sağlıklı ortamda kurbanlarını kesmeleri için söz konusu kurban kesim yerlerini kullanmasını isteyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, 9 küçükbaş ve 3 büyükbaş olmak üzere 12 kurban kesim yeri belirledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sağlık Şube Müdürlüğü tarafından belirlenen merkezlerde, ilaçlama ve temizleme çalışmalarının bayram boyunca yapılacağı duyurulurken, ayrıca veteriner hekimlerin söz konusu merkezlerde görev alacağı ifade edildi.

12 NOKTADA KURBAN KESİM YERİ
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından küçükbaş hayvanlar için belirlenen kurban kesim yerleri şöyle: “Ulu Cami yakınındaki eski hal bölgesi, Yenişehir Mahallesi’nde Şengün Cami yanı, Kuşpınar Pazar yeri, Adalet Parkı’nın karşısındaki pazar yeri, Sevindik Pazaryeri, İncilipınar Pazaryeri, Karaman Pazaryeri, Servergazi Pazaryeri ve Kınıklı Pazaryeri.” Büyükbaş hayvanlarda ise kurban kesim yerleri, Başkarcı Belediye Mezbahası, Korucuk Sabanoğlu Mezbahası ve Akkale’de Saycan Mezbahası olarak belirlendi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Çok Bulutlu
26 Temmuz 2024 Cuma 24 36Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 21 35Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 24 39Sıcak