REKLAMI GEÇ

Memur-Sen Denizli İl Temsilcisi Öselmiş DBB’ye seslendi: Alkol kararından vazgeçin

Memur-Sen Denizli İl Temsilcisi Öselmiş DBB’ye seslendi: Alkol kararından vazgeçin

Memur-Sen Denizli İl Temsilcisi Feyzullah Öselmiş, Denizli Büyükşehir Belediyesi belediye meclisine önerilen bazı kafelerin alkollü olması yönündeki öneriyle ilgili “Bu karar çocuklarımız için özenti oluşturur. Denizli Büyükşehir Belediyesi alkol kararından vazgeçmelidir.” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Mayıs 2024 Çarşamba, 12:15

Öselmiş yaptığı yazılı açıklamara şu ifadelere yer verdi:

“Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis gündemine taşınan halka açık kafe ve restoranların alkollü olmasıyla ilgili teklif geri çekilmeli, yeni yönetimin ilk icraatı, ilk gündemi bu olmamalıdır.

Alkolün zararları, ortaya çıkardığı etkileri ve toplumda oluşturduğu olumsuz durumları açıkça ortadayken;  toplum ve devlet olarak özellikle genç nesli ve çocuklarımızı bu ve benzeri zararlı etkenlerden korumak için üstün gayret ortaya koyuyorken; çocuklarımızın devletin resmi kurumlarının iştiraki olan işletmelerde alkol ile karşı karşıya bırakılması acı bir tablo oluşturacaktır.

“Buralara da gitmeyiversinler” gibi bir düşünce ise halka açık ve halkın hizmetine sunulan aynı zamanda belediyenin iştiraki olan mekanların belli bir zümreye açılacağı anlamı taşıyacağından hem ayrılıkçı hem de ayrıştırıcı bir garabet durumu ortaya çıkaracaktır.

Tüm dünyada alkol ve keyif verici zararlı maddeler ile ilgili ciddi mücadele ve önleyici tedbirler alınma gayreti herkesçe bilinmekteyken, alkolün ortaya çıkardığı ve sonuçları her zaman ağır olduğu tüm yönleriyle görülmekteyken, yerel siyasetçilerin ilk icraatları neden bu mekanları alkole açmak olmuştur. Alkole açılmak istenen mekanların özellikle ailelerin ve üniversite gençliğinin sık kullandığı mekanlar olması niçin dikkate alınmamış ya da kasıtlı olarak mı seçilmiştir.

Halka hizmet için açılan belediye iştiraki kafe ve restoranlar halkın hizmetinde kalmalı, alkol bu mekanlarda asla yer almamalı, geleceği emanet bırakacağımız çocuklarımız alkol ve benzeri zararlı etkenlerden korunmalı, özenti oluşturabilecek bu girişimden vazgeçilmelidir.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Bülent Nuri Çavuşoğlu’na eğitimci olarak açık çağrımızdır. Bu hatadan vazgeçilsin. Gençlerimiz ve çocuklarımız alkol ve benzeri zararlı etkenlerden korunsun, alkole özenti oluşturacak bu girişim derhal son bulsun.”

Yorumlar

Aaa   -  Bağlantı 16 Mayıs 2024, 22:56

Yapılacak ilk iş bu olunca halkın bir kesimini oraya çekip diger kesimi de oradan kacirmak amaçlanıyor gibi, hic iyi niyetli bulmadım hatta ayrımcılık olsun diye yapılmış gibi geliyor.

Ramazan   -  Bağlantı 16 Mayıs 2024, 20:19

Belediyenin almış olduğu halkımızın zararına olan bu kararını şiddetle karşı çıkıyorum. Belediye almış olduğu bu yanlış karardan derhal dönmelidir

BURAK ÇETİNER   -  Bağlantı 16 Mayıs 2024, 11:37

İlk önce çocukların yanında aNnnelerini dövmeyin küfür etmeyin. Onlara özenmeyeceklerde içeceğe özenecekler bu nasıl zihniyet ya. Alkol içmek suç değil bu memlekette! Çok rahatsız oluyorsan çocuğunu başka yere götür.

Baki   -  Bağlantı 16 Mayıs 2024, 10:20

Bu larin amaclarinin vatandasa hizmet olmadigi cok acik. Butun icraatinin ideolojik oldugu bir partinin elemanlarindan da baska bir sey bekelenemezdi. Bu zihniyet hic degismicek bu yaptiklari harekette bunu gosteriyor.

Uğur Çimentepe   -  Bağlantı 16 Mayıs 2024, 01:45

10 kilo pekmez yala yala bitmez

ÖZGÜR ÖZGEN   -  Bağlantı 15 Mayıs 2024, 18:01

Uyuşturucu kullanımı 12 yasa düşmüş onu gömüyor

Hikmet   -  Bağlantı 15 Mayıs 2024, 17:49

Bu memlekette tarih boyunca hep alkol tüketildi. Alkolden alınan vergiler, devletin tüm maaş ödemelerine karışıyor. Diyanet bile bu paralardan nasipleniyorken neyin kafasındasınız. Karardan asla geri dönülmemeli

Mehmet   -  Bağlantı 15 Mayıs 2024, 17:42

Boş konuşmuş.

Ramazan Özata   -  Bağlantı 15 Mayıs 2024, 16:19

Kesinlikle katılıyorum. Eski uygulama devam etsin. Herkes oralardan faydalanabilsin.

Srd   -  Bağlantı 15 Mayıs 2024, 16:18

Milletin ahlak bekçisi olmaktan bir vazgeçin birakin millet karar versin gidip gitmemeyi isteyen gider istemeyen gitmez

Varol   -  Bağlantı 15 Mayıs 2024, 15:17

Iyi bir karar bırakın eleştirmeyi herkes istediğini gibi yaşasın. Tüketim olmassa üretimde olmaz

Hülya   -  Bağlantı 15 Mayıs 2024, 14:10

Büyükşehir belediyesini aldığı bu karardan dolayı kınıyorum. Gerçi Chp zihniyeti. İnsanlar kime oy
verdiğini anlayacak .

Mustafa Sabuncuoğlu   -  Bağlantı 15 Mayıs 2024, 13:10

İsteyen içki içer isteyen deve sidiği. Yeter ki kimse kimseye rahatsız etmesin. Her şeye maydanoz olmayın.

basicman   -  Bağlantı 15 Mayıs 2024, 12:58

üç beş esnaf kazanacak diye,birkaç bölge değer kazanacak diye böyle bir karar alamazsınız,gençlik zaten kayıp durumda,alkol dahada özenilecek bir ortam olmamalı gençler için.yazık edersiniz.alkol ile ilericilik safsatasını artık bırakmak zorundasınız

ADAR   -  Bağlantı 15 Mayıs 2024, 12:58

Ben alkol, sigara kullanmıyorum. Bulunduğum tüm ortamlarda arkadaşlarım kullandılar. Ben niye özenti olmadım. Tamamen kişinin kendisiyle alakalı bir durum. Bırakın kim ne içmek istiyorsa içsin. Bu ülkede sadece sizler yaşamıyorsunuz.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Mayıs 2024 Pazar 18 33Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Mayıs 2024 Pazartesi 18 32Parçalı Bulutlu
21 Mayıs 2024 Salı 19 34Az Bulutlu
22 Mayıs 2024 Çarşamba 19 36Az Bulutlu
23 Mayıs 2024 Perşembe 19 33Parçalı Bulutlu