REKLAMI GEÇ

Minik çevrecilere ödül

Minik çevrecilere ödül

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği, “Atık Pil Toplama Kampanyası” ile en fazla atık pili toplayan okullar ödüllendirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Şubat 2015 Pazartesi, 15:39

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen “Atık Pil Toplama Kampanyası”nda en çok atık pili toplayarak, çevre kirliliğinin önlenmesine katkıda bulunan okullara çeşitli hediyeler dağıtıldı. Kampanya ile toplanan pil miktarına göre ilk üçe giren okullara hediyeleri verildi. Birinci olan Ahmet Çalışkan Anaokulu’na fotokopi makinesi, ikinci olan Sevil Kaynak Ortaokulu’na laboratuar eğitim seti, üçüncü olan Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu’na ise satranç takım setleri verildi. 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, okullara giderek hediyeleri teslim etti. Kapukıran, “2013-2014 eğitim-öğretim yılında başlatmış olduğumuz Atık Pil Toplama Kampanyasında çevreye olan duyarlılıkları sayesinde en çok atık pil toplayan okullarımıza hediyelerini veriyoruz. Bizler çevreye olan duyarlılıklarından dolayı sadece öğrencilerimize değil öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve tüm okullarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

KAMPANYA İLÇELERDE DE DEVAM EDİYOR
Kampanyanın bu yılki eğitim-öğretim yılında da devam ettiğini ifade eden Kapukıran, “Kampanyamız sadece merkezde değil tüm ilçelerimizde de devam etmektedir. Onlardan da aynı şekilde katılımlarını bekliyoruz. Bir adet küçük pilin 4 metreküp toprağı zehirlediğinden yola çıkarsak bunların çevre ve insan sağlığına ne kadar zarar verdiğini düşünürsek bu kampanyamızla çevreye, insana, çocuklarımıza çok büyük katkılar sağladığımızı düşünüyorum” dedi. Kampanyanın birinci olan okulu Ahmet Çalışkan Anaokulu Müdürü Münire Kiriş ise, öğrenci, veli ve öğretmenlerin duyarlılığı ile birlikte birinci olduklarını ifade ederek, “Bize bu hediyeyi verdiği için Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Haziran 2024 Çarşamba 24 40Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 24 42Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 25 43Sıcak