REKLAMI GEÇ

Otobüs şoförlerine eğitim

Otobüs şoförlerine eğitim

Belediye otobüslerini kullanan şoförler eğitim verildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Ulaşım A.Ş, şoförlerine yönelik düzenlenen eğitim programı 5 gün devam etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Eylül 2014 Perşembe, 09:26

Aralık 2013 tarihinden itibaren 150 araçla ulaşım hizmeti vermeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, son aylarda belediye otobüslerinin karıştığı trafik kazalarında artış olması nedeniyle harekete geçti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ. sürücülerine yönelik 5 gün süren bir eğitim programı düzenlendi. Otobüslerin alındığı firma eğitmenlerinin katıldığı program kapsamında, sürücülere, “karayolu trafiğinde güvenliğin arttırılması, doğru sürüş tarzı, doğru sürüş davranımı, aktif / pasif emniyet sistemlerinin doğru işletimi sayesinde trafik kazalarının azaltılması, ekonomik sürüş tekniği, araç tanıtımı” konularında bilgi verildi.

“HER ZAMAN RİSK VAR”
Kursun ardından bir değelrendirmede bulunanDenizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ulaşımda her zaman riskler bulunduğunu belirterek, büyükşehir olarak buna karşı tedbir almakla görevli olduklarını kaydetti. Tedbirlerden bir tanesinin eğitimler olduğunu belirten Zolan, “Trafik güvenliği için bugüne kadar bir çok tedbir aldık ve almaya da devam ediyoruz. Gerek Emniyet Müdürlüğümüzle gerekse araç firmalarıyla eğitim çalışmalarımız oluyor. Yapılması gereken her şey yapılıyor” dedi.

8 Eylül’den itibaren otobüslerde Denizli Kart kullanılacağını hatırlatan Zolan, “İnsanın alacağı tüm önlemleri alıp, gerekli bütün eğitimleri veriyoruz. Denizli Kart sistemi de bu önlemlerden bir tanesi. Ulaşımla ilgili yeni projelerimiz olacak. Vatandaşlarımızın taleplerine göre yeni uygulamalar yapacağız” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
13 Temmuz 2024 Cumartesi 23 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
14 Temmuz 2024 Pazar 24 38Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 24 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 25 40Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 25 41Sıcak