REKLAMI GEÇ

Otobüsler domuz gribine karşı dezenfekte edildi

Otobüsler domuz gribine karşı dezenfekte edildi

Denizli Belediyesi H1N1 virüsünün yol açtığı domuz gribine karşı tedbir almaya başladı. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince otobüsler tek tek dezenfekte edildi.

/ DENİZLİHABER / 29 Ekim 2009 Perşembe, 18:16

Denizli Belediyesi, halk otobüslerinde domuz gribine karşı ilaçlama çalışması başlattı. Sağlık İşleri Müdürlüğü domuz gribi ve benzeri salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla toplu ulaşım araçları, etüt merkezleri ve camilerde ilaçlama çalışmaları yapıyor.

Alınan önlemler çerçevesinde halkın yoğun olarak kullandığı ve her gün binlerce kişinin doğrudan temas ettiği taşıtların içlerindeki tutamaklar, koltuklar ve kaplamalar başta olmak üzere tüm aksam ekiplerce dezenfekte ediliyor.

İlaçlama çalışmaları hakkında bilgi veren Denizli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birim Sorumlusu Veteriner Hekim Selim Gürsoy , domuz gribi nedeniyle toplu taşım araçlarında, etüt merkezlerinde ve camilerde dezenfekte uygulaması başlattıklarını bildirdi. İlaçlama işleminde kullanılan Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı dezenfektanların bakteriler, virüsler, mantarlara karşı son derece etkin olduğunu belirten Gürsoy, bu sayede kalabalık ortamlarda insandan insana bulaşan çeşitli hastalıkların da büyük ölçüde önüne geçileceğini dile getirdi.

Kullanılan ilaçların insan sağlığına olumsuz etki edecek herhangi bir etken madde içermediğine dikkat çeken Gürsoy, “ İnanıyoruz ki yaptığımız çalışmalar, bugünlerde çok konuşulan ve vatandaşlar arasında endişe oluşturulan domuz gribinin yayılmasında, önleyici bir tedbir olarak etkili olacaktır” dedi.

Kent halkının sağlığını korumak üzere üzerlerine düşen görevleri yerine getirerek gerekli önlemleri aldıkları kaydeden ve ilaçlama çalışmalarının günlük periyotlarda devam edeceğini söyleyen Gürsoy, toplu taşıma araçlarını kullananlara da bazı uyarılarda bulundu. Gürsoy, toplu taşıma araçlarını çok sayıda insanın kullandığına işaret ederek, vatandaşların temizlik ve hijyen konusunda çok daha dikkatli olmalarını, yanlarında mutlaka dezenfektan bulundurmalarını önerdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
27 Mayıs 2024 Pazartesi 13 25Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı 15 28Parçalı Bulutlu
29 Mayıs 2024 Çarşamba 17 29Parçalı Bulutlu
30 Mayıs 2024 Perşembe 15 29Parçalı Bulutlu
31 Mayıs 2024 Cuma 15 31Az Bulutlu