REKLAMI GEÇ

ÖZEL İDARE’NİN BAŞARI HİKAYESİ

ÖZEL İDARE’NİN BAŞARI HİKAYESİ

Denizli İl Özel İdaresi’nin bilişim teknolojileri ile ürettiği vatandaşa ve diğer kurumlara yönelik çözümler, Microsoft’un başarı hikayeleri arasına girdi.

/ DENİZLİHABER / 18 Şubat 2010 Perşembe, 17:52

Dünyanın yazılım devi Microsoft, e-Denizli sistemlerine hayran kaldı. İl Özel İdaresi’ni ziyaret ederek Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nün hazırladığı bilgi işlem teknolojileri, altyapıları ve e-denizli sistemlerini inceleyen Microsoft yetkilileri, çalışmaları aradıkları başarı hikayesi kriterlerine uygun buldu. Denizli İl Özel İdaresi’nin başarı hikayesi Microsoft’un web panelinde ulusal ve uluslar arası düzeyde yayınlanacak.

Microsoft Türkiye yetkilileri, Türkiye’yi karış karış gezerek bilgi işlem teknolojileri anlamında başarı hikayeleri arıyor. Bu çerçevede Denizli’ye de gelen ekip, İl Özel İdaresi’ni ziyaret etti. Microsoft ekibine İl Özel İdaresi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nde bilgi işlem teknolojileri, teknik altyapı ve e-denizli çalışmaları hakkında bilgi verildi. İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı ve Strateji Geliştirme Müdürü Dr. Yılmaz Özmen, toplantının başında konuk heyete Denizli ve özel idarenin hizmetlerini anlattı. Özmen, İl Özel İdaresi’nin özellikle e-denizli sistemlerinin öncülüğünü üstlendiğini, son yıllardaki çalışmalarla artık birçok bilgiye bilgisayar ortamında ulaşmanın mümkün olduğunu ifade etti. E-Denizli sistemleriyle amaçlarının kurumlar arası koordinasyonu sağlamak, bütün kurumların veri yükleyebileceği ortak sistemler oluşturmak olduğunu belirten Özmen, bu konuda önemli ölçüde mesafe sağladıklarını kaydetti. Strateji Geliştirme Müdürlüğü Sistem Destek Sorumlusu Hayati Güney de, yaptığı sunumla Microsoft ekibine, İl Özel İdaresi’nin bilişim teknolojileri, teknik altyapı ve e-denizli sistemleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Sunumda, Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS), Denizli Yönetim Bilgi Sistemi (DEYBİS), Denizli Afet Bilgi Sistemi (DABİS), Denizli Güvenlik Bilgi Sistemi (DEGBİS), Stratejik Yönetim Bilgi Sistemi ve Kurumsal Otomasyon Sistemi ayrıntılarıyla anlatıldı. Sunumda ayrıca yeni dönemin projeleri olan E-Denizli projesinin 3. safhasındaki e-ticaret, e-tanıtım, e-turizm, e-fizibilite ve e-insankaynakları ile ilgili son durum hakkında da bilgi verildi. Sunumdan ve Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nün çalışmalarından oldukça etkilendiklerini belirten Microsoft yetkilileri, Denizli’de diğer yerlerde buldukları bir başarı hikayesi yerine 5-6 tane farklı başarı hikayesi ile karşılaştıklarını dile getirdiler. Denizli İl Özel İdaresi’nin bilişim sistemlerindeki çalışmaları, Microsoft’un web panelinde başarı hikayesi olarak ulusal ve uluslar arası düzeyde yayınlanacak. Microsoft heyeti ayrıca, Vali Yavuz Erkmen, İl Genel Meclisi Başkanı Halil Pekdemir, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Zolan ve İl Sağlık Müdürü Erdoğan Taş’ı da ziyaret ederek bu sistemlerin hayata geçirildiği ve kullanıldığı yerler ile ilgili bilgiler aldılar.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Mayıs 2024 Çarşamba 20 35Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
23 Mayıs 2024 Perşembe 18 32Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
24 Mayıs 2024 Cuma 13 27Çok Bulutlu
25 Mayıs 2024 Cumartesi 13 29Parçalı Bulutlu
26 Mayıs 2024 Pazar 17 32Parçalı Bulutlu