REKLAMI GEÇ

Pamukkale’ye gelenler kayak merkezinde de ağırlanacak

Pamukkale’ye gelenler kayak merkezinde de ağırlanacak

Pamukkale’yi görmek için Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen turistlere yeni alternatifler sunmak üzere hizmete sunulan Denizli Kayak Merkezi’nde yarıyıl tatilinde yoğunluk bekleniyor. Başkan Zolan da eşi ile birlikte Denizli Kayak Merkezi’ne gitti, eğlenceye ortak oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Ocak 2020 Pazartesi, 13:22

Tavas’ın Bozdağ Mahallesi’nde bulunan Denizli Kayak Merkezi, acemi, orta seviye ve profesyoneller için 12 kilometre uzunluğundaki 3 pisti, saatte 2 bin 500 kişi taşıma kapasiteli iki telesiyej ve teleskileriyle binlerce kişiye hizmet veriyor.

Pamukkale’nin “kar beyazı” travertenlerini görme, termal sularda şifa bulma imkanı yaşayan turistler, aynı gün içinde kent merkezine 1 saat mesafedeki merkezde kayak yapma imkanı da bulabiliyor.

Mevsim şartlarına göre yılda ortalama 3.5 ay kayak yapılabilen merkez, sezonun açıldığı 27 Aralık 2019’dan bu yana yaklaşık 50 bin ziyaretçiyi ağırladı.

“EGE’NİN ERCİYESİ”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da eşi Berrin Zolan ile birlikte kayak merkezini ziyaret etti, ziyaretçilerin kayak eğlencesine ortak oldu.

Ziyaretçi sayısını her yıl artırdığını belirten Başkan Zolan, ülkenin önde gelen merkezleri arasına girdiğini ifade etti.

“Ege’nin Erciyesi” olarak tanımladıkları merkezin kayak sporu için önemli bir kriter olan “kristal kar” kalitesinde olduğunu dile getiren Başkan Zolan, “Merkez kış sporlarının yapılmasına en uygun olan ve Türkiye’nin sayılı bölgelerinde bulunan kristal kar yapısı ile ön plana çıkıyor. Saatte 2 bin 500 kişinin taşınabileceği mekanik tesislerin yanı sıra ziyaretçilerin günübirlik tüm ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal yapılar da bulunuyor. Tüm öğrencilerimizi mutlu bir tatil için kayağa davet ediyoruz. Türkiye’de en fazla turist gelen beşinci il konumundayız. Denizli Kayak Merkezi ile bu rakamı daha üst seviyelere taşımak istiyoruz. Kar keyfini doyasıya yaşamak isteyen misafirlerimiz akın akın merkeze geliyor” dedi.

“GELENLER ŞAŞIRIYOR”
İzmir’den kayak için gelen Erdem Ekiz, çok keyifli bir ortamın olduğunu anlatarak, “Herkese tavsiye ediyorum. Daha önce Uludağ ya da Palandöken’e gidiyorduk, buranın onlardan eksik kalır yanı yok. Bu bölge için bulunmaz nimet. Pistler ve kar kalitesi harika. Kayak merkezinin hastası olduk. Sezon sonuna kadar geleceğiz” dedi.

Aydın’dan her hafta sonu gelmeye çalıştığını anlatan Ercan Özdemir de “İstanbul, Ankara’dan gelen insanlar şaşırıyor Denizli’de kayak merkezi mi var diye. Görüldüğü gibi müthiş bir yer. Daha önce Bursa’ya Erzurum’a gidenler rotayı buraya çevirdi. Geleceğinin çok parlak olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Yorumlar

FİKRET KOCAMAN   -  Bağlantı 14 Ocak 2020, 11:10

Emeği geçenlere başta rahmetli Recep Yazıcıoğlu olmak üzere tam 8 valimize,Karayolları müdürlüğümüze,Nihat Zeybekci Bakanımıza ve Kayak Federasyonunun bütün temsilci ve çalışanlara teşekkürler olsun,Allah onlardan Razı olsun.Ne mutlu DENİZLİMİZE

FİKRET KOCAMAN   -  Bağlantı 14 Ocak 2020, 11:06

Bu merkez yalnız kızak yapmak ve eğlence için değil ayni zamanda uluslararası KAYAK müsbakalrı için tarafımızca yıllarca araştırılması yapılarak müsaitliği federasyon tarafından onaylanarak yapılmış bir tesistir,Ülkemizin sayılı kar kalitesine sahip.

FİKRET KOCAMAN   -  Bağlantı 14 Ocak 2020, 11:03

Emeklerimizin 30.senesinde bunları görmek ve duymak ,buraları keşfedenler olarak gurur veriyor.Ne yazıkki 4 senedir söz verilip yapılmyan asfalt yol ve Konakl. tesisi çok büyük problem.İst.ve diğer illerden dan gelenlerin kalacağı yer prblemi mesela

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
14 Temmuz 2024 Pazar 22 38Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 24 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 25 40Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 25 41Sıcak