REKLAMI GEÇ

PAÜ Genç TEMA’dan Fidan Dikim Şenliği

PAÜ Genç TEMA’dan Fidan Dikim Şenliği

Pamukkale Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu ve TEMA Vakfı Denizli İl Temsilciliği öncülüğünde, üniversite öğrencileri ile ilk, orta ve lise öğrencileri Gürleyik Mevkiine fidan dikti. Öğrenciler, diktikleri çam fidanlarına kendi isimlerini verdi.

/ DENİZLİHABER / 29 Mart 2014 Cumartesi, 10:54

Pamukkale Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu ile TEMA Vakfı Denizli İl Temsilciliği öncülüğünde düzenlenen ‘Fidan Dikme Şenliği’ne PEV Koleji, Hürriyet İlkokulu, Dentaş İlkokulu, EKYYD Denizli Görme Engelliler Ortaokulu ve Şehitler Ortaokulu’ndan gelen yaklaşık 500 öğrenci katıldı. Gürleyik Mevkisinde 500 adet fidanı toprakla buluşturan öğrenciler, diktikleri çam fidanlara kendi isimlerini verdi.

denizli-pau-genc-tema-fidan-dikti-ic

Öğrenciler Denizli Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri nezaretinde diktikleri çam fidanlarına isimlerinin yazılı olduğu kartları bağladı. Dikim sırasında eğlenceli dakikalar geçiren öğrenciler, “Artık benim de dikili ağacım var, ya senin?” diyerek, Denizli halkına mesaj verdi.

Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve TEMA Vakfı Denizli İl Temsilcisi Doç. Dr. Gürkan Semiz, “Bu tür etkinlikler doğa için olduğu kadar bizler için de yararlı. Bu ve benzeri etkinlikler ile öğrencilerimize doğa ve ağaç sevgisini kazandırmayı hedefliyor ve ülkemizin her bir yanının ağaçlandırılması için yoğun bir şekilde çaba sarfediyoruz.
denizli-pau-genc-tema-fidan-dikti-ic-1

Bu şenlik ortamının oluşması için desteklerini esirgemeyen üniversitemiz rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sebahattin Nas’a, Orman İşletme Müdürlüğünün değerli personeline, Denizli Belediyesi’ne ve katılım gösteren tüm okulların değerli öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrenciler, günün hatırası olarak ormanlık alandaki fidanlık bölgesinde toplu halde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 27 42Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 40Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 39Sıcak
26 Temmuz 2024 Cuma 25 38Sıcak