REKLAMI GEÇ

Profesörden Öğretmenlik Üzerine Sohbet ve Türküler

Profesörden Öğretmenlik Üzerine Sohbet ve Türküler

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde “Prof. Dr. Abdurrahman Tanrıöğen ile Öğretmenlik Üzerine Sohbetler ve Öyküleriyle Türküler” adlı etkinlik düzenlendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Nisan 2019 Cuma, 17:27

Pamukkale Üniversitesi Genç Eğitimciler Topluluğu tarafından “Prof. Dr. Abdurrahman Tanrıöğen ile Öğretmenlik Üzerine Sohbetler ve Öyküleriyle Türküler” adlı bir etkinlik düzenlendi. Eğitim Fakültesi Engin Aksel Konferans Salonu’ndaki söyleşinin konusu ise “Etkin Eğitim Ortamında Lider Öğretmen Davranışları” oldu.


Söyleşinin konuğu Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Tanrıöğen ilk olarak “Etkin Eğitim Ortamında Lider Öğretmen Davranışları” konulu sunum yaptı. Tek ve en iyi diye bir liderlik stilinin olmadığını vurgulayan Tanrıöğen, dört çeşit liderlik yaklaşımından bahsederek, “Bunlar, direktif verici, koçluk edici, destekleyici ve delege edici, yönlendirici öğretmen. Öğrencisine bir takım yönergeler verir ve görevin yapılıp yapılmadığını sıkı bir biçimde izler. Koç öğretmen, yönergeler vermeyi ve görevin başarılmasını sıkı bir biçimde izlemeyi sürdürür, fakat aynı zamanda kararları açıklar, öneriler alır ve öğrencinin gelişimini destekler. Destekleyici öğretmen, öğrencinin görevini yapma doğrultusundaki çabalarını kolaylaştırır, onu destekler ve karar verme sorumluluğunu onunla paylaşır. Yetki devredici öğretmen ise karar verme ve problem çözme sorumluluklarını öğrencilerine devreder” dedi.


Prof. Dr. Abdurrahman Tanrıöğen, konuşmasının ardından öyküleriyle birlikte yöresel türküleri seslendirdi. Söyleşi ve türkü dinletisinin sonunda türkülerin önemini öğrencilerine anlatan Tanrıöğen, öğretmen olduklarında türkü sevgisini mutlaka öğrencilerine aktarmalarını istedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
15 Haziran 2024 Cumartesi 21 37Sıcak
16 Haziran 2024 Pazar 19 38Sıcak
17 Haziran 2024 Pazartesi 21 39Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 22 40Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 23 37Gökgürültülü Sağanak Yağışlı