REKLAMI GEÇ

Protokolden Regaip Kandili mesajları

Protokolden Regaip Kandili mesajları

Denizli Protokolü yayınladıkları mesajlarla Regaip Kandili’ni kutladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Ocak 2024 Perşembe, 08:49

İşte protokolden Regaip Kandili mesajları:

OSMAN ZOLAN (DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI)

Üç ayların başlangıcı, manevi bir yolculuğa çıktığımız bu mübarek zaman diliminde, gönüllerimizi bir araya getirme fırsatını değerlendirmenin önemini hep birlikte idrak ediyoruz. Bu özel gecede, sevdiklerimizle bir araya gelerek manevi anlamda bir temizlik yapmalı, geçmişte yaşanan küskünlükleri unutarak kardeşlik duygularımızı tazelemeliyiz.

Bu vesileyle, dualarımızın kabul olmasını yürekten temenni ediyorum. Bu mübarek gece, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirerek, sevgi dolu yarınlara birlikte yürüme azmimizi artırsın. Rabbimden, ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine barış, sağlık ve huzur dolu günler diliyorum. Tüm İslam aleminin, ülkemizin ve hemşehrilerimin Regaip Kandili’ni kutluyorum.

AVNİ ÖRKİ (PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI)

Bu yıl miladi takvime göre 12 Ocak günü Ramazan ayının müjdeleyicisi olan Recep ayının ilk gününü idrak edeceğiz. İslam Âlemi için dini günler çok büyük önem arz etmektedir. Özel geceler, yardımlaşma, sevgi, hoşgörü, akrabalık, komşuluk, akrabalık ile birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmaktadır. 11 Ocak gecesi mübarek Regaip Kandilini idrak edeceğiz. Bu gece tövbe kapılarının aralandığı, tövbelerin makbul olduğu mübarek bir gecedir. Bu mübarek gecelerden nasiplenmek, Yüce Rabbimizin hikmetiyle buluşma ve rızasını kazanma adına eşsiz bir fırsattır. Fazilet, lütuf ve ihsan dolu, rağbet edilen gece manasına gelen Regaip Kandili’nin sevgiye, barışa, kardeşliğe ve huzura vesile olmasını temenni ediyor, Filistin’in Gazze şehrinde işlenen insanlık suçunun bir an önce son bularak, akan her gözyaşının dinmesini diliyorum. Bu düşüncelerle, başta Pamukkaleli hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam Âlemi’nin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili’ni tebrik ediyorum.

ABDULLAH PAMUKLU (DENİZLİ MÜFTÜSÜ)

Allah’ın bizlere ikramı, müminlerin baharı, Recep ayı ile birlikte üç ayların rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girmiş bulunuyoruz. Rızasını kazanıp, dünya ve ukbamıza yön vermede önemli bir yeri olan bu mübarek mevsime bizleri yeniden kavuşturduğu için Rabbimize sonsuz hamd ediyoruz.

Allah-ü Teâlâ bazı mekânları diğer mekânlara üstün kıldığı gibi bazı zamanları da diğer zamanlara üstün kılmıştır. Bu kıymetli zamanlar, Cenab-ı Hakk’ın müminler için yarattığı, ruhen, fikren ve bedenen toparlanma mevsimidir. Öyle ki, Allah Rasulü s.a.v. bu kutlu zaman diliminin ilk ayı olan Receb ayı girdiğinde, “Allahım! Recep ve Şaban’ı bizler için bereketli kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır.” diye dua etmiştir.(Ahmed b. Hanbel, Müsned, I, 259)

Recep ayında iki mübarek gece vardır. Bunlardan biri Regaib, diğeri ise Miraç gecesidir. İbadet ve taatin, hayır ve hasenatın Allah katında ihsan ve ikramlarla karşılık bulacağı bu gece, müminler için çok önemli fırsatları içinde barındırmaktadır. Miraç gecesi ise âlemlere rahmet efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v)‘ın mescidi haramdan, etrafı mübarek kılınan Mescid-i Aksa’ya götürülüp oradan da Hakkın katına çıkarıldığı, Cemalullah ile müşerref olduğu, nice müjdeler ile ümmetine döndüğü gecedir.

Bu mübarek aylardan Şa’ban-ı Şerifte, mağfiret ve arınma vesilesi olan Beraat Gecesi, Ramazan-ı şerifte ise bin aydan daha hayırlı olan, hakkı batıldan ayıran Furkan, burhan, insanları dünya ve ahiret saadetine erdiren, hidayet kaynağı Kuran-ı Kerimin indiği kadir gecesi vardır. Bu değerli paha biçilemez ömür sermayesinin en nadide anlarını en güzel şekilde değerlendirmemiz gerekir.

Bu gün âlemi İslam en müşkül dönemlerinden birini yaşamaktadır. Dini ve insani değerleri alçakça ayaklar altına alan zalimlerin zulmü arşı titretmektedir. Zalimler mukaddes canları ve beldeleri kana boğarken, cesaretini Müslümanların dağınıklığından, Kur’an-ı Kerim’in ittihadından uzak kalmalarından almaktadır.

Geliniz şu mübarek üç aylar da tefekkür ederek hayatımıza temiz bir sayfa açalım. Zulümleri ortadan kaldıracak bir şuura erişme gayreti içerisinde olalım. Cenabı Hakka tam bir imanla teslimiyet gösterelim. Bizleri affetmesi için Nasuh bir tövbe ve zikirle mevlamıza yalvaralım. Nefsimizin ve neslimizin ihyası için, Üsve-i Hasene olan Allah Resulünü rehber edinelim.

Bu duygu ve düşüncelerle, Üç Aylar ve Regaip Gecenizi en kalbi duygularla tebrik ediyor, bu gecenin başta ilimiz olmak üzere ülkemiz, gönül coğrafyamız Filistin (Gazze), Doğu Türkistan ve bütün İslam âleminin barış ve huzuruna, bütün müminlerin tövbelerinin ve dualarının kabul edilerek arınma ve affedilmelerine vesile olmasını, Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Osman ZOLAN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı

_

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
24 Şubat 2024 Cumartesi 7 19Hafif Sağanak Yağışlı
25 Şubat 2024 Pazar 7 21Sisli
26 Şubat 2024 Pazartesi 8 17Hafif Yağmurlu
27 Şubat 2024 Salı 9 19Sağanak Yağışlı
28 Şubat 2024 Çarşamba 10 21Sisli

Genel Sekreter

Mustafa ÜNAL

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter

_

Denizli Harita

denizli-side

http://adres.denizli.bel.tr/

Büyükşehir Rehber

Adres Denizli Büyükşehir Belediyesi, Altıntop Mah. Lise Cad. No:2 PK:20100
Tel: +90 (258) 280 20 20
Tel: +90 (258) 265 21 37
Sms: +90 (258) 265 21 37
Fax: +90 (258) 280 29 99
Mail: denizli@denizli.bel.tr

http://denizli.bel.tr/

/denizlibuyuksehirbld

_

Büyükşehir İlçe İrtibat

ACIPAYAM - 0541-612 33 38

SERİNHİSAR - 0541-672 70 64

KALE VE BEYAĞAÇ - 0541-612 33 44

TAVAS - 0549-541 23 30

SARAYKÖY VE BABADAĞ - 0533-667 39 41

BULDAN - 0541-672 70 16

ÇİVRİL VE BAKLAN - 0533-733 25 73 0549-744 58 82

ÇAL VE BEKİLLİ - 0549- 747 33 58

BOZKURT VE ÇARDAK - 0549-541 23 26

_