REKLAMI GEÇ

Semt Hastanesi protokolü imzalandı

Semt Hastanesi protokolü imzalandı

Pamukkale’nin Dokuzkavaklar Mahallesi’nde yapılacak Semt Hastanesi’nde bir aşama daha tamamlandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin arsasını tahsis ettiği, Pamukkale Belediyesi’nin binasını yapacağı, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin de işletimini üstleneceği hastane için üçlü protokol imzalandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Mart 2015 Cuma, 12:13

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın, 2014 yerel seçiminde vaat ettiği “222 Dev Proje” arasında yer alan Semt Hastanesi için üçüncü aşama da tamamlandı. Zolan’ın arsa devri, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de binanın yapımı için belediye meclislerinden yetki almalarının ardından, üçlü protokol hazırlanarak imzalar atıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Dokuzkavaklar Mahallesi’nde 3 bin metrekarelik alanı tahsis ettiği Semt Hastanesi’ni Pamukkale Belediyesi yaptıracak. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği de sağlık kurumunun işletimini üstlenecek.

Dokuzkavaklar, Karşıyaka, Aktepe, Sümer, Sevindik, Deliktaş, Fatih, Kayıhan, Akhan ve Pınarkent ile bölgedeki diğer mahallelerde ikamet edenlere sağlık hizmeti sunacak hastanenin yapımı için işbirliğini içeren protokol, denizli Büyükşehir Belediyesi’nde imzalandı.

ZOLAN: YATIRIMIN GECİKMESİNİ İSTEMİYORUZ
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, imza törenindeki konuşmasında, Denizli’ye ihtiyacı olan bir sağlık kurumunun kazandırılacağını belirterek, “Yatırımın gecikmesini istemiyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bu işin önünü açma noktasında, her türlü fedakarlığı yapma konusunda gayret göstereceğiz. İnşallah hayırlı olur oradaki insanlarımızın ihtiyacı giderilmiş olur. Yaşlımız, hastamız kısa mesafede tedavisini alabilme sağlığına kavuşabilme imkanına sahip olur. Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu, Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci ve tüm vekillerimiz ile katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

denizli-semt-hastanesi-protokol-ic

GÜRLESİN: KURDELEYİ KISA SÜREDE KESERİZ
Pamukkale Belediye Başka Hüseyin Gürlesin ise, yapılacak hastanenin Denizli Devlet Hastanesi’ninyükünü azaltacağını, hastanenin yapılacağı bölgede ikamet edenlerin yürüme mesafesinde bir sağlık kurumuna kavuşacağını belirterek, açılış kurdelesinin de en kısa sürede kesilmesini diledi.

BAŞKANLARA TEŞEKKÜR
Denizli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Öztürk de, arsayı tahsis eden Denizli Büyükşehir ve hastanenin yapımını üstlenen Pamukkale belediyelerine teşekkür ederek, “ İnşallah biz de bu binayı işleterek, Denizli halkına iyi bir hizmet vereceğimiz, çok iyi bir çalışma olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma 24 36Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 22 36Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 22 38Sıcak
29 Temmuz 2024 Pazartesi 25 39Sıcak