REKLAMI GEÇ

Tasarım yarışması finali 5 Eylül’de

Tasarım yarışması finali 5 Eylül’de

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nın finali, 5 Eylül 2014 Cuma günü yapılacak. Finale alan tasarımların sunumu için Beşiktaş’ın eski futbolcusu Pascal Nouma, İspanyol manken Carlos Martin ve Türkiye’nin ünlü mankenleri podyuma çıkacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Eylül 2014 Çarşamba, 09:44

DENİB tarafından düzenlenen 3. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nda sona gelindi. Başvuruların kabul edilmesi, değerlendirilmesi ile hazırlık ve organizasyon aşamalarının yaklaşık bir yıllık bir zaman dilimine yayıldığı yarışmanın finalı, 5 Eylül’de yapılacak.

10 finalistin hazırladığı ev ve plaj giysileinisunmak üzere Özge Ulusoy, Irmak Atuk, Sema Şimşek gibi tanınmış mankenlerin yanısıra, bir dönem Beşiktaş’ta forma giyen eski futbolcu Pascal Nouma, İspanyol manken Carlos Martin gibi ünlü isimlerin podyuma çıkacak. Programda sunucu olarak şovmen Bay J görev alacak.

ÜNLÜ MODA TASIRIMCILARI DA GECEDE OLACAK
Yarışmacı koçluğunu tasarımcı Deniz Kaprol’ün yaptığı yarışmada, 10 finalist arasından dereceye girecek olanları belirleyecek jüride;Moda tasarımcıları Emre Erdemoğlu, Erol Albayrak, Gül Ağış, Özlem Erkan, Özlem Süer, modacı Neslihan Yargıcı, Loft’un moda tasarımcısı Erdal Güvenç, DENİB Tasarım Komitesi Başkanı Murat Tosunoğlu, Türkiye Moda ve Hazırgiyim Federasyonu Başkan Yardımcısı İsa Dal,İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elvan Özkavruk Adanır, Klass Magazin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Muammer Kapucuoğlu görev yapacak.

“YETENEKLİ TASARIMCILARA FIRSAT”
Yarışmanın final bölümü öncesi açıklamada bulunun DENİB Başkanı Süleyman Kocasert,“Sona yaklaştıkça yarışma heyecanını iyiden iyiye hissetmeye başladık. Üçüncü yarışmayı düzenliyor olmamız bizim için gerçekten önemli. DENİB Ev ve Plaj Giyimi Yarışması ile kentimize, hazır giyim sektörüne ve tasarım dünyasına farklı bir renk getirdiğimizi düşünüyoruz. Bu yarışma ile hem tekstil sektöründe moda ve tasarım ile gelen katma değerin altını çizmeyi, hem de yetenekli tasarımcılara fırsat tanımayı hedefliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 25 39Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 22 39Sıcak