REKLAMI GEÇ

Tekden toplumu bilgilendiriyor

Tekden toplumu bilgilendiriyor

Özel Denizli Tekden Hastanesi’nin başlattığı ‘Çare Erken Tanıda’ isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında Delikliçınar Rotary Kulübü üyeleri ve Yapı Kredi Bankası çalışanlarına bel ve boyun ağrıları ve alınabilecek önlemler anlatıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Şubat 2015 Cuma, 14:38

Denizli ve bölgeye hastalıkların tedavisinde erken tanının önemli olduğunu anlatmak için Özel Denizli Tekden Hastanesi’nin başlattığı ‘Çare Erken Tanıda’ isimli sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde çalışmalar devam ediyor.

Denizli ve civar illerdeki her insana hastalıklarda erken tanının önemini anlatan Tekden Hastanesi, bu kez Rotary Kulübü ve Yapı Kredi Bankası yöneticileri, müdürleri ve çalışanları ile bir araya geldi. Tekden Hastanesi hekimlerinden Beyin ve Sinir Cerrahı Op. Dr. Yurdaer Doğu, özellikle yoğun iş temposunda çalışanları bel ve boyun ağrıları konusunda uyardı.

TEKDEN’DEN ROTARYENLER’E EĞİTİM
Eğitimlerden ilki Rotary Kulübü’nün İnci Otel’de gerçekleştirdiği yemekli toplantıda yapıldı. Rotaryenlerin bir araya geldiği 3 saat süren toplantıda Op. Dr. Yurdaer Doğu, katılımcıların sorularını cevapladı. Delikliçınar Rotary Kulübü Başkanı Ayşegül Giray, ‘Tekden Hastanesi’nin toplum sağlığına fayda için başlattığı bu güzel projelerin gerçekleşmesi bizleri mutlu ediyor. Hastane, yaklaşık 6 aydır bu tür faaliyetleri gerçekleştiriyor ve bizleri de bu projeye dahil ettikleri için hastane yönetimine ve personeline minnet duyuyorum” dedi.

BEL VE BOYUN SAĞLIĞI İÇİN NELER YAPACAĞIZ?
Op. Dr. Yurdaer Doğu, eğitimini sonlandırırken özellikle bel ve boyun sağlığı için öneriler sundu ve bu öneriler eğitime katılan rotaryenler ve banka çalışanları tarafından not alındı. İşte o öneriler:
“Egzersize yavaş başlayıp hızı ya da yükü artırmadan önce kasların ısınarak gevşemesine olanak verin. Yürüme ve yüzme gibi aktiviteler kalp ve akciğerlerin sağlıklı olmasına, zinde kalmanıza yardım eder. Bel, boyun, sırt ve karın kaslarının güçlenmesi için tasarlanan egzersizler yaralanma ve ağrıyı engelleyebilir. Karın ve sırt kaslarının güçlenmesine odaklanan pilates, bedende güç ve esneklik sağlar.Yataktan veya koltuktan kalkarken ani hareket yapmamaya özen gösterin. Sandalye veya koltukta otururken dik bir pozisyonda oturmaya gayret edin.Uzman doktorunuza danışmadan bel korsesini kullanmayın.”

Diğer bir bilgilendirme semineri ise Yapı Kredi Bankası Bayramyeri Şubesi’nde gerçekleşti. Katılımcılar bel sağlığına dair bilmedikleri birçok şeyi Op. Dr. Yurdaer Doğu’nun sunumunda takip ettiler.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Temmuz 2024 Perşembe 24 40Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 26 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 26 41Sıcak