REKLAMI GEÇ

Ulaşım A.Ş.ye sermaye artışı

Ulaşım A.Ş.ye sermaye artışı

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos dönemi toplantılarını tamamladı. Son birleşimde yapılması planlanan Çivril Belediye hizmet binasının arazisi için 1/1000’lik imar planı değişikliği ile Ulaşım A.Ş.ye 10 milyon lira kaynak aktarılması ele alındı. Büyükşehir Meclisi ayrıca 15 Temmuz şehitleri için 100 bin lira yardım kararı aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Ağustos 2016 Çarşamba, 19:26

Denizli Büyükşehir Belediyesi ağustos dönemi toplantılarını tamamladı. Ali Değirmenci’nin başkanlık ettiği son birleşimde önemli konular ele alındı.

denizli-buyuksehir-meclis-10-milyon-lira-artirim-1

ÇİVRİL BELEDİYE BİNASI İÇİN İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ
Büyükşehir Belediye Meclisi’nin karara bağladığı önemli konulardan biri Çivril Belediyesi hizmet binasının yapımının düşünüldüğü 2 bin metrekarelik alanda 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği oldu. CHP’lilerin red oyuna karşılık 35 oyla kabul edilen plan tadilatına CHP’li üyeler karşı çıktı. CHP’li meclis üyesi Bekir Çapar, 54 bin metrekarelik yeşil alanının bütünlüğünün bozulmaması ve hizmet binasının başka bir alana kamulaştırma yöntemiyle yapılması teklifi kabul görmedi.

ULAŞIM A,Ş.NİN SERMAYESİ ARTIRILDI
Meclis’in önemli konularından biri de 14 milyon 50 bin lira olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.nin 10 milyon liralık sermaye artışı ele alındı. CHP grubundan gelen soru üzerine açıklama yapan Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, ulaşım işinin sosyal bir sorumluluk olduğunu belirterek, Ulaşım A.Ş.nin 2013’de kurulduğunu, 150 yeni araç ile hizmet vermeye başladıklarını söyledi. Talep gelen her bölgeye ulaşmaya çalıştıklarını anlatan Değirmenci, 2014’ün ikinci yarısında 65.804, 2015 yılında 75.133, 2016 yılının ilk 6 ayında da günlük 79.106 yolcuya ulaştıklarını söyledi. Sürekli artan rakamların hizmet kalitesini de gösterdiğini ifade eden Değirmenci, yüzde 30’luk dilimini de ücretsiz yolcuların oluşturduğunu kaydetti.

ASGARİ ÜCRET VE SİGORTALAR ETKİLİ
Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Turgut Özkan ise ek sermaye artışı gerekçelerini anlattı. Özkan, asgari ücrete ve sigortaya gelen zamların, bayram tatillerinin uzamasının öngördükleri rakamların üzerine çıkmalarına yol açtığın söyledi. Ekstra bir durum olmadığı sürece artış için gelmek istemediklerini anlatan Özkan, an az zararla ulaşım hizmetini vermeye çalıştıklarını vurguladı.

ULAŞIM ANAYASAL BİR HAKTIR
CHP’li meclis üyesi Bekir Çapar ise ulaşımın anayasal bir hak olduğunu belirterek, Ulaşım A.Ş.nin feshedilmesini, hizmetin Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından verilmesini önerdi.

Tartışmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi oy birliği ile Ulaşım A.Ş.ye 10 milyon liralık ek sermaye aktardı.

ŞEHİTLERE DESTEK
Meclis üyeleri, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında demokrasi için şehit olanların ailelerine destek olmak için de karar aldı. Büyükşehir bütçesinden 100 bin liranın şehit yakınlarına gönderilmesi teklifi de oy birliği ile kabul edildi.

Değirmenci, demokrasi nöbetleri sırasında yardım sandıklarından da 20 bin liranın üzerinde bağış toplandığını belirterek, bunun da belirlenen hesaplara yatırıldığını söyledi.

denizli-buyuksehir-meclis-10-milyon-lira-artirim-2

MECLİS ÜYELERİNİN DONDURMA-TATLI KEYFİ
Bu arada Denizli Büyükşehir Belediyesi, meclis üyelerine dondurma ve tatlı ikram etti. Meclis üyeleri, sıcağın etkisinden dondurma ile kurtuldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Haziran 2024 Pazartesi 23 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak