REKLAMI GEÇ

Vali Altıparmak ‘Demokrasi Nöbeti’nde

Vali Altıparmak ‘Demokrasi Nöbeti’nde

Denizli’de 8 günden bu yana sürdürülen ‘Demokrasi Nöbeti’ne, Vali Ahmet Altıparmak da katıldı. Darbe girişiminde Çardak halkıyla beraber 550 komandonun Denizli’den Ankara’ya nakledilmesini karartma yaparak önleyen Vali Altıparmak, nöbet tutan vatandaşlara pilav, ayran ve dondurma dağıttı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Temmuz 2016 Cumartesi, 16:51

Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, (DHA)
Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, darbe girişiminin yapıldığı gece 11’inci Komando Tugayı’ndan Çardak Havaalanı’na askeri araçlarla nakledilen ve darbe planı gereği buradan nakliye uçağıyla Ankara’ya gönderilmesi planlanan 550 komandonun durdurulmasını Çardak halkıyla beraber sağlamıştı.

denizli-vali-altiparmak-demokrasi-nobetin-de-ic
Çardak’a giden Vali Ahmet Altıparmak, Kayseri’den gelecek nakliye uçağının alana inmemesi için havaalanının elektriklerini kestirip, jeneratörlerini devre dışı bıraktırarak uçağın inmesini önlemişti. AK Parti Denizli Şahin Tin, Ak Parti İl Başkanı Necip Filiz ve Çardak halkının askeri araçların içindeki askerlere direnmesi, belediyenin iş makinelerinin havaalanı pistini kapatmasıyla 550 komandonun Ankara’ya gidişi engellenmişti.

Darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturmalar ve açığa almalar nedeniyle bir haftadan bu yana yoğun saatler yaşayan Vali Ahmet Altıparmak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin dün (cuma) akşam Denizli’ye gelip Delikliçınar Meydanı’nda halka seslenmesi ve “Demokrasi Nöbeti”ne katılmasına eşlik etti. Vali Altıparmak, Pamukkale Belediyesi’nin kurduğu standa gidip Pamukkale Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Gürlesin’le birlikte nöbet tutanlara pilav ve ayran dağıttı. Altıparmak, daha sonra Merkezefendi Belediyesi’nin kurduğu standa geçerek toplananlara dondurma ikram etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Temmuz 2024 Salı 24 39Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 26 40Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 25 40Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 41Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 25 42Sıcak