REKLAMI GEÇ

Vali Altıparmak’tan TEOG’a hazırlanan öğrencilere çağrı

Vali Altıparmak’tan TEOG’a hazırlanan öğrencilere çağrı

Vali Ahmet Altıparmak Türkiye Yapı Tekniker ve Teknisyenler Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Denizli’nin sanayi kenti olduğunu ve ara eleman sıkıntısının bir türlü aşılamadığını belirten Vali Altıparmak, TEOG sınavına hazırlanan gençlere çağrıda bulundu, “İleride iş sıkıntısı yaşamamak için, Meslek Liseleri’ni tercih etsinler” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Şubat 2017 Cuma, 15:31

Türkiye Yapı Tekniker ve Teknisyenler Derneği Denizli Şube Başkanı Durubey Kerekli ve yönetim kurulu üyeleri Vali Ahmet Altıparmak’ı ziyaret etti.

Derneğin çalışmaları hakkında Vali Altıparmak’a bilgiler veren Başkan Kerekli, sanayileşmeyle beraber teknisyen ve tekniker ihtiyacını arttırdığını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın teknisyen ve teknikerlere şantiye şefliği ve imza yetkisi vermesinin önemli olacağına dikkat çeken Kerekli, belediyeler ve DESKİ’de imar, çevre ve şehircilik bölümlerinde azımsanmayacak kadar ara elemana ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

VALİ ALTIPARMAK ÖĞRENCİLERE SESLENDİ
Teknik personel ihtiyacının sanayiciler ve sivil toplum kuruluşları tarafından her seferinde dile getirildiğini söyleyen Vali Ahmet Altıparmak ise öğrencilere seslendi.

TEOG sınavına girecek olan öğrencilerin, ileride iş bulma konusunda zorlanmamaları adına lise tercihlerinde meslek liselerine öncelik tanımalarının önemli olduğunu vurgulayan Vali Altıparmak, “Ülkemiz ve ilimizdeki işsizlerin önemli bir kısmı düz lise ve üniversite mezunlarıdır. Onun için öğrencilerimiz geleceklerini iyi şekillendirmeli. Günümüz artık teknoloji ve bilim çağı. Teknoloji her geçen gün ilerliyor ve ülkeler birbirleri ile bu konuda yarış içerisindeler. Doğal olarak teknik personel açığı da ortaya çıkıyor. İlimiz ihracatta ilk 10 sırada yer alan önemli sanayi kuruluşlarının yer aldığı bir şehir. Bunun için teknik personele hemen hemen her alanda ihtiyaç duyuluyor. En son İş-Kur verilerinde Denizli’de 42 bin açık işgücü ihtiyacı var. Bu rakamın büyük bir kısmı da teknik personel ihtiyacı. Geçtiğimiz günlerde düzenlediğimiz bir toplantıda, özel sektörde üst düzey yöneticiliğe kadar yükselen kişileri Meslek Liselerinin Müdürleri ile buluşturmuş ve tırmandıkları kariyer basamaklarını anlattırmıştık. Müdürlerimizde öğrencilerimize geleceklerine yön verebilmeleri için bu paylaşımları aktaracaklar. Gerçekten, işini iyi yapan, dürüst çalışan kişiler önemli noktalara geliyorlar. Ben inanıyorum ki geleceğimiz olan gençlerimiz bu konuda kendilerine bilinçli bir yol çizerek geleceklerine yön vereceklerdir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 27 42Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 40Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 39Sıcak
26 Temmuz 2024 Cuma 25 38Sıcak